رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:10
تنظیم اندازه قلم

پ

1:58
کد خبر: 146461

برداشت غیر مجاز 160 میلیون ریال به صورت خرید اینترنتی از حساب شاکی

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ گفت : مردی 30 ساله با در دست داشتن مرجوعه قضایی از دادسرای مبارزه با جرایم رایانه ای (ناحیه 31 تهران) مبنی بر سرقت مبلغ160،000،000ریال از حساب بانکی او خبر داد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا : سرهنگ تورج کاظمی رئیس پلیس فتا تهران بزرگ در تشریح این خبر گفت : شاکی در اظهارات خود عنوان کرد از طریق اینترنتی فعالیت مالی دارم و گاه گاهی اقدام به خرید های اینترنتی می نمایم تا اینکه در روز گذشته متوجه خروج مبلغ اعلامی شدم درحالی که کارت نزد من بود و هیچ کس به آن دسترسی نداشت و حتی امانی هم به فرد خاصی نداده بودم.

این مقام انتظامی ادامه داد: پرونده با هماهنگی دادسرای مبارزه با جرایم رایانه ای در دستور کار مهندسان فتا قرار گرفت. با توجه به اینکه هیچ گونه هویت و سرنخی از متهم و نحوه دسترسی او به حساب بانکی شاکی در دست مأموران نبود، کارآگاهان پلیس تحقیقات خود را در این زمینه آغازکردند و در قدم اول متوجه شدند یکی از اعضای خانواده او اقدام به خرید اینترنتی از طریق شبکه اجتماعی اینستاگرام کرده است.

وی افزود: فردی ناشناس با ایجاد یک صفحه اجتماعی در قالب فروش لوازم آرایشی با همسر شاکی ارتباط گرفته و همسر شاکی جهت خرید کالا با نقشه متهم وارد درگاه جعلی بانک شده و پس از وارد نمودن اطلاعات کارت بانکی همسرش، متهم اقدام به سرقت مبلغ 160،000،000 ریال کرده است با تلاش مأموران هویت متهم که مردی 26 ساله و ساکن محله سی متری جی بود مورد شناسایی قرار گرفت و متهم در محل سکونت خود دستگیر گردید و به پلیس انتقال یافت.

رئیس پلیس پایتخت بیان داشت : متهم در ابتدا، منکر اتهام وارده شد ولی با ادله موجود لب به اعتراف گشود و گفت با ایجاد کانالی در اینستاگرام اقدام به تبلیغ و فروش لوازم آرایشی نمودم و افراد متقاضی که قصد خرید دارند آنها را به درگاه جعلی بانک که از قبل طراحی نموده بودم، هدایت می کردم و سپس اقدام به برداشت از حساب بانکی آنها می نمودم و سرقت از حساب شاکی را قبول دارم و با دسترسی غیرمجاز به حساب شاکی ، مبلغ 160 میلیون ریال را در یک مرحله بصورت خرید اینترنتی از حساب شاکی برداشت کردم و فکر نمی کردم به این سرعت توسط پلیس فتا شناسایی شوم .

این مقام مسئول اظهار داشت: با اقدام سریع الوقوع پلیس سارق نتوانست مبلغ مسروغه را به جای دیگری انتقال و یا خرج کند وبا هماهنگی بازپرس دادسرا عین وجوه سرقتی به شاکی عودت داده شد و پرونده با متهم و شاکی به دادسرای مبارزه با جرایم رایانه ای ارسال شد.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط