رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:10
تنظیم اندازه قلم

پ

1:17
کد خبر: 146469

78 درصد جرائم سایبری کرمان اقتصادی است

رئیس پلیس فتا استان کرمان با اشاره به روند رو به رشد جرایم مالی در استان کرمان گفت: اغلب کلاهبرداران سایبری از روش  فیشینگ برای خالی کردن حساب بانکی قربانیان استفاده می کنند.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا‌: سرهنگ امین یادگارنژاد رئیس پلیس فتا استان کرمان در تشریح این خبر گفت: با گسترش میزان بهره گیری از قابلیت های فضای مجازی بخصوص در حوزه بانکداری و خرید اینترنتی توسط کاربران و سوء استفاده مجرمین و همچنین عدم رعایت برخی اصول امنیتی سبب شده است که در 9 ماهه سال جاری 78 درصد جرایم سایبری استان کرمان در حوزه برداشت غیر مجاز از حساب و کلاهبرداری از کاربران باشد.

 وی افزود: مجرمان سایبری با سوء استفاده از اعتماد هموطنان و با استفاده از عناوینی مانند ثبت نام یا تمدید کارت سوخت، یارانه، خرید شارژ ارزان و حجم رایگان، دوست یابی،واریز مبلغی برای تایید آگهی درج شده در سایتهای فروشگاهی مانند دیوار و امثالهم اقدام به کلاهبرداری می کنند.

وی ادامه داد: در این روش کلاهبرداران پس از فریب وهدایت قربانیان خود  به صفحات و درگاه‌های جعلی، اطلاعات بانکی آنها را به سرقت برده و در فرصتی مناسب حساب افراد را خالی می نمایند.

یادگارنژاد بیان داشت : با مجهز شدن تمامی حساب های بانکی شهروندان  به رمز پویا شاهد کاهش چشمگیر برداشت های غیر مجاز از حساب افراد به روش فیشینگ خواهیم بود .

این مقام انتظامی در خصوص فعال سازی رمز یکبار مصرف پویا به شهروندان توصیه کرد: استفاده از رمز دوم یکبار مصرف گام مهمی برای حفظ امنیت اطلاعات مالی کاربران بوده و می طلبد که شهروندان برای فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف حتما با مراجعه به سایت بانک مربوطه ، راهنمای فعال کردن رمز دوم خود را مطالعه کنند و از دریافت اپلیکیشن رمز پویا از مراجع نامعتبر خودداری کنند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط