رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:10
تنظیم اندازه قلم

پ

1:14
کد خبر: 146473

عدم اعتماد به سرویس های ابری جهت نگه داری اطلاعات خصوصی

رییس پلیس فتا قم نسبت به تهیه عکس و ذخیره آن در گوشی هشدار داد و گفت: گوشی های همراه حتی اگر به اینترنت نیز متصل نشوند به روش های دیگری می توانند مورد سوء استفاده قرار بگیرند.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ موالی رییس پلیس فتا قم در تشریح این خبر اظهار داشت : تهیه عکس و ذخیره آن در گوشی حتی اگر به اینترنت متصل نشود به روش های دیگری مانند مفقود شدن و سرقت گوشی یا حافظه متصل به آن ، می تواند مورد سوء استفاده قرار گیرد.
وی اشاره کرد: آلبوم عکس مجازی یا Google Photo یکی از برنامه های گوشی است که کاربران را ترغیب می کند اطلاعات محرمانه خود از قبیل عکس ها و فیلم های شخصی و خانوادگی خود را در یک فضای ابری برای سالهای طولانی نگه داری کنند، در حالی که محل ذخیره سازی در فضای اینترنت است که به انحاء مختلف می تواند مورد دسترسی افراد کلاهبردار قرار گیرد.

سرهنگ موالی گفت: اگر کاربری عکس های گرفته شده خود را هم پاک کند، آلبوم عکس مجازی این قابلیت را دارد که به محض تهیه عکس، خودکار آن را در خودش ذخیره کرده و در اینترنت نگه داری می کند.

این مقام سایبری ادامه داد: کاربران با حذف برنامه گوگل فوتو یا غیر فعال نمودن گزینه پشتیبان گیری از این برنامه می توانند مانع از ورود عکس هایشان به سرورهای متصل به گوشی شوند.

وی با تاکید بر اینکه کاربران سعی کنند اگر عکسی تهیه می کنند آن را بر روی ذخیره ساز دیگری غیر از گوشی های همراه  با رعایت مسائل حفاظتی نگه داری کنند، گفت: با توجه به اینکه امینت گوشی ها با پیشرفت تکنولوژی کمتر می گردد، استفاده از دوربین عکاسی می تواند یک وسیله ی امن و مطمئن تری جهت تهیه عکس های شخصی کاربران باشد.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط