رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1398-10-23 17:01
تنظیم اندازه قلم

پ

1:34
کد خبر: 146476

کارمند سودجو حساب همکار خود را خالی کرد

فرمانده انتظامی شهرستان ملایر از شناسایی عامل برداشت غیرمجاز از حساب بانکی شهروند ملایری خبر داد و گفت: اعتماد بی‌جا به افراد مختلف و در اختیار قرار دادن کارت‌بانکی به آنان عواقب جبران‌ناپذیری را به دنبال دارد.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ سلگی فرمانده انتظامی شهرستان ملایر از توابع همدان در تشریح این خبر گفت: شخصی با در دست داشتن مرجوعه قضایی در محل پلیس فتا شهرستان حضور یافت و مدعی شد که از حسابش مبلغی به‌صورت غیرمجاز برداشت‌شده است ، که در این خصوص، موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: با انجام تحقیقات اولیه مشخص شد عامل برداشت غیرمجاز از حساب شاکى با در دست داشتن اطلاعات حساب و مشخصات کارت عابر بانک و رمز دوم اقدام به خرید شارژ  و پرداخت قبوض خدماتی، طی چندین فقره کرده است.

این مقام انتظامی ادامه داد: با تلاش کارشناسان پلیس فتا و اقدامات فنى و پلیسى، متهم که به‌عنوان همکار شاکی در فروشگاه با وی ارتباط داشت و با سوءاستفاده از اعتماد شاکی به اطلاعات کارت‌بانکی وی دسترسی پیداکرده بود، شناسایی و برای انجام تحقیقات تکمیلی به این پلیس فراخوانده شد.

سرهنگ سلگی تصریح کرد: متهم در تحقیقات مقدماتی هرگونه ارتباط خود را با موضوع انکار می‌ کرد که در مواجهه با ادله و مستندات جمع‌آوری‌شده لب به اعتراف گشود و بیان کرد با توجه به اینکه شاکی  کارت‌بانکی‌اش را در اختیار وی قرار داده است با فعال‌سازی رمز دوم کارت، اقدام به برداشت از حسابش کرد.

این مقام انتظامی به شهروندان توصیه کرد: در حفظ و نگهداری اطلاعات بانکی خود کوشا باشید و در این خصوص به‌هیچ‌وجه حتی به اقوام و دوستان خود نیز اعتماد نکنید.

فرمانده انتظامی شهرستان ملایر در ادامه مطرح کرد: در قانون جرائم رایانه‌ای برای عاملان این‌گونه جرائم مجازات مالی و حبس در نظر گرفته‌شده است و قانون‌شکنان و سودجویان این حوزه بدانند که رفتار و عملکرد غیرقانونی‌شان تبعات سنگینی برای آن‌ها به همراه خواهد داشت.

 سرهنگ سلگی در پایان گفت: همچنین کاربران در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری، لینک ثبت گزارش‌های مردمی با ما درمیان بگذارند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط