رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:10
تنظیم اندازه قلم

پ

1:13
کد خبر: 146478

کلاهبردار فیشینگ‌کار در زابل دستگیر شد

فرمانده انتظامي شهرستان زابل از دستگيري فردی خبر داد که با راه‌اندازی درگاه جعلی در فضاي مجازي مبلغ 40 ميليون ريال از یک شهروند کلاهبرداري کرده بود.

سرهنگ احمد ثمره حسینی فرمانده انتظامی شهرستان زابل از توابع استان سیستان و بلوچستان در گفتگو با پایگاه اطلاع‌رسانى پلیس فتا و تشریح جزئیات این خبر گفت: در پی شکایت یک شهروند مبنی بر برداشت غیر مجاز مبلغ 40 میلیون ریال از حساب بانکی او که در پی یک خرید اینترنتی صورت گرفت، موضوع در دستور کار ماموران پلیس فتا این شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: مأموران پلیس فتا پس از انجام تحقیقات گسترده و انجام یکسری اقدامات تخصصی، جوانی 24 ساله را که با ایجاد یک درگاه جعلی بانک در فضای مجازی اطلاعات بانکی افراد را سرقت می‌کرد مورد شناسایی قرار دادند و پس از هماهنگی قضائی او را طی یک عملیات غافلگیرانه دستگیر کردند.

سرهنگ ثمره حسینی تصریح کرد: متهم با انتقال به پلیس فتا، پس از رو‌برو شدن با ادله محکم پلیس به بزه ارتکابی و کلاهبرداری مبلغ 40 میلیون ریال از حساب شاکی با روش جعل درگاه بانکی و سرقت اطلاعات بانکی وی اعتراف کرد.

فرمانده انتظامی زابل ضمن اشاره به معرفی متهم به مرجع قضائی، از شهروندان خواست: هنگام خرید اینترنتی با اصول و قواعد کار آشنا شده و قبل از وارد کردن اطلاعات حساب بانکی خود از اصالت درگاه بانکی و یا فروشگاه اینترنتی اطمینان حاصل کنند.

این مقام مسئول بیان داشت : هموطنان باید با حساسیت بیشتر نسبت به حفظ محرمانگی اطلاعات کارت بانکی خود نسبت به فعال  کردن رمزهای پویا یک بار مصرف جهت انجام تراکنش‌های اینترنتی اقدام کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط