رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:10
تنظیم اندازه قلم

پ

1:31
کد خبر: 146480

برگزاری کارگاه آموزشی پلیس فتا در دادسرای نظامی کردستان

پلیس فتا کردستان با دعوت رئیس دادسرای نظامی استان در جمع قضات، کارگاهی با موضوع امنیت در فضای مجازی و تهدیدات شبکه‌های اجتماعی، باهدف افزایش تعامل و بالا بردن سواد مجازی کارکنان برگزار کردند.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ مجتبی بهمنی مسئول اداره پیشگیری از جرم پلیس فتا استان کردستان با حضور در قضات و کارکنان دادسرای نظامی استان گفت: اطلاعات خصوصی افراد از قبیل تصاویر خصوصی و اطلاعات هویتی و مالی از عوامل مهم و زمینه‌ساز جرائم در فضای مجازی‌ است و می‌بایست در حفظ و نگهداری از آن‌ها دقت کرد. 

کارشناس اداره پیشگیری از جرم پلیس فتا در خصوص حفاظت از محتوی شخصی خانواده در فضای مجازی گفت: با توجه به حساس بودن و سروکار داشتن کارکنان ناجا با مجرمین در سطح جامعه، لذا بامهارت افزایی کارکنان ، می‌توان ضمن ارتقای دانش سایبری آنان در مواجه با تهدیدهای این فضا، برخورد تخصصی با جرائم و مجرمان را در اولویت کاری خود قرار دهند.

این کارشناس سایبری با اشاره به غیرواقعی بودن هویت بسیاری افراد در این فضا برای فرزندان ادامه داد: افراد باید دقت داشته باشند که با توجه به غیرواقعی بودن هویت بسیاری از افراد در فضای مجازی از فعالیت در پیام‌رسان‌های غیربومی و ارتباط با افراد مشکل‌دار خودداری کنند.

مسئول اداره تشخیص و پیشگیری پلیس فتا در ادامه این کارگاه گفت: یکی از تحولات پیش رو این است که استکبار تلاش می‌کند نقش حاکمیت را در مدیریت کشورها کاهش دهد. کاهش نقش حاکمیت به منظره افزایش قدرت و نفوذ استکبار است که استکبار با توسعه اینترنت و گسترش فضای مجازی این اهداف خود را دنبال می‌کند.

سرهنگ بهمنی با اشاره به آدرس سایت پلیس فتا آن را دریچه ارتباطی با کاربران خواند و بیان داشت : افراد باید نسبت به استفاده درست از فضای مجازی دانش خود را افزایش دهند تا زمینه بسیاری از مشکلات در این فضا از بین برود، همچنین پلیس فتا از شما دوستان و همکاران درخواست می‌کند در صورت مواجهه با موارد مشکوک آن را از طریق آدرس اینترنتی Cyberpolice.ir بخش ثبت گزارش مردمی یا شماره تلفن 087-21823274 گزارش کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط