رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:10
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 146488

فیشینگ در کمین کاربران تلفن همراه

رئیس پلیس فتا کرمان درخصوص کلاهبرداری با ارسال پیامک انبوه با عنوان قطع شدن تلفن همراه هشدار داد و گفت: شهروندان برای بررسی ریجیستری خود حتما از طریق سامانه همتا www.‌hamta.ntsw.ir اقدام کنند .

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا‌: سرهنگ امین یادگارنژاد رئیس پلیس فتا کرمان در تشریح این خبر گفت: اخیرا پیامکی برای برخی افراد ارسال شده به شهروندان با متن، "مشترک گرامی دستگاه شما قانونی است ولی فعال نشده برای جلوگیری از قطع شدن شبکه موبایل تا 24 ساعت جهت فعال سازی اقدام نمائیدhamta.cc  " سایت مذکور با نام سامانه همتا شبیه سازی شده و در هنگام وارد کردن اطلاعات مربوطه ابتدا مبلغی به منظور کارمزد، اطلاعات  کارت بانکی شهروندان را دریافت می کنند .

سرهنگ امین یادگارنژاد افزود: کاربر از طریق لینک موجود در این پیامک‌ها به صفحه‌ای شبیه به سامانه اینترنتی گمرک همتا و سپس به صفحه‌ای هدایت می‌شود که ظاهر آن شبیه درگاه‌های پرداخت است و مشخصات کارت بانکی از کاربر دریافت و نهایتا در دام فیشینگ گرفتار می‌شود.

وی افزود: در صورت مراجعه به لینک جعلی ارسالی و درج اطلاعات کارت بانکی هرچه سریعتر به بانک و یا اپلیکیشن بانک مربوطه مراجعه و نسبت به تغییر رمز دوم حساب و یا مسدود سازی اقدام کنید، همچنین بهترین و مطمئن‌ترین راه برای جلوگیری از گرفتار شدن در دام این نوع کلاهبرداران، مراجعه به بانک و فعال کردن رمز پویا برای حساب‌های بانکی است.

این مقام انتظامی با اشاره به سرقت اطلاعات بانکی شهروندان هشدار داد: به هیچ عنوان به فریب پیامک های دروغین را نخورید در صورتی که  به هر علت ، با ورود به سایت های جعلی اطلاعات کارت بانکی خود را درج کردید بلافاصله رمز دوم اینترنتی خود را تغییر دهید.

رئیس پلیس فتا کرمان به شهروندان توصیه کرد: از سه روش زیر می‌توان با سامانه همتا ارتباط برقرار نموده و فرآیند فعال سازی دستگاه و یا انتقال مالکیت را انجام داد:
1.    سایت اینترنتی به آدرس www.hamta.ntsw.ir
2.    کد دستوری #۷۷۷۷*
3.    اپلیکشین همتا

این مقام مسئول بیان داشت‌: سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکی www.cyberpolice.ir آماده دریافت گزارش های مردمی بوده و همچنین کاربران گرامی می‌توانند آخرین اخبار حوادث و رویدادهای سایبری را از این سایت دریافت کنند ، همچنین شماره تماس ۲۴۶۰۳ ۲۱۸ ۰۳۴ به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به سوالات شهروندان در سراسر استان است.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط