رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:10
تنظیم اندازه قلم

پ

1:11
کد خبر: 146498

"کمک‌های مالی به سیل‌زدگان " ترفند سودجویان سایبری

رئیس پلیس فتا البرز در خصوص سوءاستفاده کلاهبرداران اینترنتی در پوشش کمک های مالی به سیل زدگان هشدار داد. 
 

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ اقبالی رئیس پلیس فتا استان البرز در تشریح این هشدار اظهار داشت:با توجه به جاری شدن سیل دراستان های هرمزگان و سیستان و بلوچستان و نیاز مردم این استان ها به کمک های مردمی، افرادی سودجو و کلاهبردار با ایجاد صفحات جعلی در شبکه های اجتماعی با عناوین فریبنده و وابسته به موسسه های خیریه و قراردادن شماره حساب و نشانی جعلی سعی در جلب اعتماد و کلاهبرداری از مردم را دارند.

وی افزود: هموطنان برای هرگونه واریز کمک های مالی خود به سیل زدگان استان های سیستان وبلوچستان و هرمزگان، فقط از طریق ارگان های ذی صلاح اقدام کرده و از پرداخت های اینترنتی در این گونه صفحه ها خودداری کنند.

سرهنگ اقبالی ادامه داد: کاربران به ویژه در فضای اینستاگرام چنانچه قصد کمک انسان دوستانه را دارند به صفحه های معتبر مراجعه تا گرفتار این کلاهبرداران نشوند.

این مقام مسئول گفت: متاسفانه این افراد با جلب اعتماد مردم درفضای مجازی و دریافت مبالغی به عنوان کمک به سیل زدگان حساب کاربران را هک کرده و سپس نسبت به برداشت آن اقدام می کنند.

رئیس پلیس فتا استان البرز خاطرنشان کرد: کاربران در صورت مشکوک شدن به صفحات جعلی با عناوین کمک به سیل زدگان را به سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir اطلاع داده و از آنان خواست در صورات مواجهه با هر گونه موارد مشکوک و غیر قانونی در فضای مجازی موضوع را از این طریق با پلیس در میان بگذارند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط