رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۸-۱۰-۲۵ ۰۸:۵۷
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۱۳

برطرف کردن آسیب پذیری‌های محصولات شرکت اینتل

اینتل شش آسیب پذیری امنیتی خود را برطرف کرد، از جمله آسیب پذیری شدید در VTune و اشکالی که در درایورهای گرافیکی پردازنده Intel بر روی ویندوز و لینوکس تأثیر می‌گذاشت.

موضوعات امنیتی که امروز به آنها پرداخته شده است به تفصیل در شش مشاوره امنیتی منتشر شده در مرکز امنیت محصولات اینتل نیز ارائه شده است.

از شش آسیب پذیری امروز که خیلی برای این شرکت برجسته است، اولین موردی که به عنوان CVE-2019-14613 ردیابی می‌شود، اهمیت بالایی دارد که بر آمپلی فایر Intel VTune برای ویندوز تأثیر به سزایی می‌گذارد و ممکن است به مهاجمان اجازه دهد دسترسی‌های زیادی از سیستم ما را تحت تاثیر خود بگذارد.

دومین مورد دیگری که نقص افشای اطلاعاتی ما را با شدت تحت تاثیر قرار می‌دهد و با عنوان CVE-2019-14615 مطرح می‌شود و درایورهای گرافیکی ویندوز و لینوکس سیستم ما را تحت تأثیر خود می‌دهد.

2_2.jpg

آژانس امنیت سایبر و امنیت زیرساخت (CISA) امروز در اطلاعیه‌ای گفت:"اینتل برای رفع آسیب پذیری‌ها در چندین محصول، به روزرسانی‌های امنیتی خود را منتشر کرده است."در صورت استفاده نکردن از این بسته‌های بروز رسانی یک مهاجم با دسترسی شبکه محلی خیلی راحت می‌تواند از برخی از این آسیب پذیری ها سوء استفاده کند تا عملیات خرابکارانه‌ خود را به سرنجام برساند."

این آژانس هم کاربران و هم مدیران را ترغیب می‌کند تا به روزرسانی‌های امنیتی منتشر شده توسط اینتل را مرور کنند و به روزرسانی‌های لازم را برای دفاع در برابر تلاش‌های احتمالی اعمال کنند.

در لینک زیر می‌توانید کلیه نسخه‌های منتشر شده توسط Intel را مشاهده کنید و از آن‌ها در به روزرسانی‌های مورد نیاز برای نقص امنیتی سخت افزار خود استفاده کنید.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط