رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:10
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 146510

کاهش کلاهبرداری فیشینگ با راه اندازی رمز دوم پویا در ایلام

رئیس پلیس فتا استان ایلام از کاهش کلاهبرداری فیشینگ همزمان با راه اندازی رمز دوم پویا در ایلام خبر داد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، سرهنگ "علی جمالی" رئیس پلیس فتا ایلام در این خصوص گفت: بر اساس پرونده‌های تشکیل شده در پلیس فتا استان در سنوات گذشته، کلاهبرداری فیشینگ (Phishing) و سرقت اطلاعات کارت بانکی برای برداشت غیر مجاز بخش مهمی از کلاهبرداری‌های اینترنتی را به خود اختصاص داده بود.

رئیس پلیس فتا ایلام افزود: پس از فعال شدن زیر ساخت‌های لازم از سوی بانک مرکزی و ابلاغ به کلیه بانک‌ها خوشبختانه مشاهده می‌شود که مشتریان بانکی از این طرح استقبال خوبی کرده‌اند.
 
سرهنگ جمالی ادامه داد: بررسی‌های پرونده تشکیل شده در پلیس فتا استان نشان می‌دهد که خوشبختانه پس از فعال‌ سازی رمز دوم پویا آمار کلاهبرداری فیشینگ روند کاهشی پیدا کرده است.

این مقام مسئول بیان کرد: فعال کردن رمز دوم یکبار مصرف نقش مهمی در کاهش کلاهبرداری فیشینگ دارد و باید فرهنگ سازی و آگاهسازی مناسب و بیشتری در این زمینه انجام شود.

وی همچنین به مشتریان بانکی که فعالیت‌های بانکی خود را از طریق اینترنت انجام می‌دهند تأکید کرد که هرچه سریعتر نسبت به فعالسازی رمز دوم یکبار مصرف کارت‌های بانکی خود اقدام کنند.

این مقام انتظامی گفت: شهروندان عزیز می‌توانند در صورت مشاهده جرایم مشابه یا سایر جرایم رایانه‌ای موضوع را سریعاً از طریق وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir به همکاران ما اطلاع دهند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط