رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:10
تنظیم اندازه قلم

پ

1:14
کد خبر: 146520

کلاه‌برداری از شهروند گرگانی از طریق آگهی دروغین

رئیس پلیس فتا استان گلستان از کشف یک پرونده فردی که اقدام به درج آگهی دروغین و کلاهبرداری ازطریق یکی از سایت‌های واسطه خریدوفروش کالا کرده بود در گرگان خبر داد . 

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ پرسا رئیس پلیس فتا استان گلستان در تشریح این خبر گفت: اخیراً مرجوعه‌ای قضائی دریافت شد که شهروندی مدعی کلاه‌برداری 20میلیون ریالی از وی از طریق یک از سایتهای واسطه خریدوفروش کالا شده که موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: با بررسی صورت گرفته توسط کارشناسان این پلیس مشخص شد متهم با درج آگهی دروغین دریکی از سایت‌های واسطه خرید فروش کالا، با درج قیمت ارزان‌تر از عرف بازار، شهروندان را جهت خرید گوشی و تبلت، ترغیب کرده و پس از دریافت مبلغی به‌عنوان بیعانه به‌هیچ‌عنوان پاسخگوی تماس شهروندان نمی‌باشد.

سرهنگ پرسا گفت: با بررسی فنی و اطلاعاتی کارشناسان این پلیس، متهم شناسایی و طی یک عملیات پلیسی دستگیر شد و در اظهاراتش از این عمل خود ابراز ندامت و پشیمانی کرد و در نهایت به همراه پرونده مفتوحه به دادسرا فرستاده شد . 

این مقام انتظامی یاداورشد: شهروندان عزیز به‌هیچ‌عنوان به تبلیغات فریبنده و اغواکننده فضای مجازی توجهی نکرده و در سایت‌های واسطه خریدوفروش کالا هم به آگهی‌های جذابی که تحت عنوان قیمت‌های پایین‌تر از عرف بازار تبلیغ می‌کنند، اعتنا نکنند.

سرهنگ پرسا به شهروندان توصیه کرد : با توجه به عدم احراز هویت واقعی افراد درزمینهٔ درج آگهی رایگان در این بسترها  و فراهم بودن امکان کلاه‌برداری، به‌هیچ‌عنوان مبلغی را به‌حساب آگهی‌دهنده واریز نکنند تا اصل کالا را مشاهده و دریافت کنند.  

وی از شهروندان خواست:در صورت مواجه‌شدن با هرگونه مشکل در فضای مجازی به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir  بخش گزارش‌ها و ارتباطات مردمی مراجعه کنند . 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط