رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1398-10-25 13:15
تنظیم اندازه قلم

پ

1:11
کد خبر: 146522

شیادان سایبری در کمین رانندگان تاکسی‌های اینترنتی

کارشناس جرایم سایبری پلیس فتا استان خوزستان با اشاره به افزایش جرایم اینترنتی از ترفند جدید تبهکاران سایبری برای به دام انداختن رانندگان تاکسی‌های اینترنتی خبر داد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: ستوان یونس عیسی‌پره کارشناس جرائم سایبری پلیس فتا خوزستان اظهار کرد: اخیراً گزارش‌هایی مبنی بر سوءاستفاده شیادان سایبری از اعتماد رانندگان تاکسی‌های اینترنتی به دست کارشناسان این پلیس رسیده که در آنها از شیوه جدیدی از کلاهبرداری‌ها استفاده شده است.

وی افزود: در این روش فرد کلاهبردار تاکسی اینترنتی درخواست داده و مسیرهای دور و با نرخ کرایه بالا را انتخاب می‌کند. سپس با درخواست شماره کارت از راننده برای پرداخت کرایه، به وی پیشنهاد می‌دهد که بدون اینکه به سمت مقصد حرکت کند، درصدی از مبلغ کرایه را برداشته و مابقی را به فرد کلاهبردار برگرداند.

کارشناس پلیس فتا خوزستان بیان کرد: در صورت موافقت راننده، کلاهبردار پول‌های سرقت شده از حساب قربانیان دیگر را به حساب وی واریز کرده و سپس سهم خود را دریافت کرده و به سراغ قربانی بعدی می‌رود.

این مقام مسئول گفت: در این شیوه رانندگانی که به شیادان اعتماد کرده و با آنها همکاری می‌کنند قربانیان اصلی هستند زیرا مبالغ سرقتی به حساب آنها واریز شده و دیر یا زود به پلیس و مراجع قضایی احضار می‌شوند.

این مقام انتظامی در پایان گفت: رانندگان تاکسی‌ها، چه اینترنتی و چه تاکسی‌های تلفنی دقت کنند که تا حد امکان از مسافران کرایه نقدی دریافت کنند و در صورت درخواست مسافر برای پرداخت غیر نقدی، حتماً از حساب کاربری خود مبلغ کرایه را پرداخت کنند. همچنین به هیچ وجه به اشخاص ناشناس اعتماد نکرده و درخواست‌های غیرموجه را قبول نکنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط