رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:10
تنظیم اندازه قلم

پ

2:04
کد خبر: 146523

انهدام باند اسکیمری با بیش از 35 فقره کلاهبرداری

رئیس پلیس فتا البرز از دستگیری اعضای باند کلاهبرداری اسکیمری با بیش از 35 فقره کلاهبرداری خبر داد. 
 

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ "محمد اقبالی" رئیس پلیس فتا البرز با اعلام این خبر گفت: در پی ارسال چندین فقره پرونده مشابه با موضوع برداشت غیر مجاز از حساب به پلیس فتا استان البرز، تحقیقات اولیه در خصوص چگونگی برداشت از حساب ها به صورت ویژه در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: تحقیقات اولیه حاکی از آن بود که برداشت های صورت گرفته، از سوی افرادی حرفه ای صورت گرفته و با مبالغ برداشت شده اقدام به خرید طلا با کارت شناسایی جعلی در استان های مختلف کرده و در حال حاضر تحت تعقیب مراجع قضائی و انتظامی هستند.

این مقام انتظامی بیان کرد: بلافاصله فروشگاه هایی که متهمان از آن ها خرید کرده بودند، شناسایی شد اما در تحقیق از مالکان آن سرنخی از هویت دقیق متهمان شناسایی نشد و در مرحله بعد در بررسی پرینت حساب شکات محرز شد که تمامی آن ها از یک میوه فروشی در یکی از شهرهای شمالی کشور خرید کرده اند و در حال حاضر مغازه میوه فروشی تعطیل شده است .

سرهنگ اقبالی گفت: در ادامه ماموران با تلاش های شبانه روزی موفق به شناسایی هویت یکی از متهمان شدند که پس از انجام اقدامات پلیسی مخفیگاه وی در استان تهران شناسایی و با دریافت نیابت قضائی در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شد.

وی افزود: متهم در بازجویی های اولیه اعتراف کرد که با همکاری یکی از دوستانش با راه اندازی یک باب مغازه میوه فروشی اجاره ای، در یکی از شهرهای شمالی اقدام به کپی کارت خریداران کرده و با کارت ملی فرد دیگری، اقدام به خرید از طلا فروشی های مختلف در چندین استان کرده اند.

رئیس پلیس فتا استان البرز بیان کرد: در بازرسی از مخفیگاه متهم یک قبضه سلاح کمری، 349 عدد کارت بانکی خام، 35 عدد کارت کپی برداری شده،یک عدد لپ تاپ و چند دستگاه اسکیمر کشف شد.

سرهنگ اقبالی با اشاره به شناسایی مخفیگاه همدست متهم در یکی از شهرهای شمالی کشور اظهار کرد: در ادامه ماموران با دریافت نیابت قضائی به مخفیگاه این کلاهبردار حرفه ای اعزام و در یک عملیات غافلگیرانه نامبرده را دستگیر کردند.

رئیس پلیس فتا استان البرز با بیان این که تحقیقات بر روی این پرونده ادامه دارد اظهار داشت : زمانی که مشتریان برای انجام خرید به فروشگاه ها مراجعه می کنند به هیچ وجه رمز کارت بانکی خود را در اختیار فروشندگان قرار ندهند و خود نسبت به وارد کردن رمز بانکی برای انجام مراحل خرید اقدام کنند تا از حساب و کارت بانکی شان سوء استفاده نشود.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط