رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:10
تنظیم اندازه قلم

پ

2:11
کد خبر: 146543

کلاهبرداری و برداشت غیرمجاز از حساب بانکی

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ بیان داشت :متهم ضمن دسترسی به حساب شهروندی اقدام به برداشت های غیرمجاز کرده و سپس از طریق پولشویی وجوه مسروقه را از چرخه بانک خارج نموده است.

سرهنگ تورج کاظمی رئیس پلیس فتا تهران بزرگ در تشریح این خبر اظهار داشت: خانمی26 ساله با در دست داشتن شکایتی از دادسرای مبارزه با جرایم رایانه ای (ناحیه 31 تهران) به پلیس، گفت مبلغ 220 میلیون ریال برای خرید جهیزیه جمع آوری کردم و گاه گاهی با کارت بانکی آن خرید های اینترنتی انجام می دادم متأسفانه پیامک حسابم را فعال نکرده و از تراکنش های آن بی اطلاع بودم. در خرید آخر متوجه خالی بودن حسابم شدم در حالی که مبلغ 220 میلیون ریال در آن کارت موجودی داشتم.

این مقام مسئول ادامه داد : شاکی در ادامه اظهارتش بیان داشت با مراجعه به بانک متوجه شدم از تاریخ هشتم الی 11 آبان طی 12 مرحله مبلغ 220،000،000 ریال از حسابم برداشت غیرمجاز شده است.چون کارت نزد من بود و در اختیار کسی قرار ندادم به هیچ کس مظنون نیستم و کاملا مبهوت و حیران شدم که چه کسی و چگونه به حساب من دسترسی داشته واین سرقت را انجام داده است.

سرهنگ کاظمی افزود: با اینکه شاکی نتوانسته بود هیچ سرنخی به مأموران بدهد پرونده باهماهنگی دادسرای مبارزه با جرایم رایانه ای در دستور کار مهندسان فتا قرار گرفت و مأمورین تجسس های خود را در این زمینه آغاز نمودند و با رد زنی های فنی دریافتند متهم مردی 32 ساله و ساکن تهران حوالی خیابان سمیه می باشد و پس از سرقت پول ، وجوه مربوطه را به حساب دیگر شهروندان واریز و سپس اقدام به خرید ارز دیجیتال نموده است تا با این حیله ، هویتش از دید پلیس پنهان مانده و هیچ ردی از او در مسیر سرقت تا پولشویی نباشد.

رئیس پلیس فتا پایتخت بیان داشت : در تاریخ 23 آذرماه مأموران موفق به شناسایی محل اختفای متهم در خیابان سمیه شدند و در یک عملیات موفق و ناگهانی متهم دستگیر و به پلیس انتقال یافت.

این مقام انتظامی خبر داد : متهم با مشاهده مدارک و مستندات پلیس صراحتاً به جرم خود اقرار کرده و انگیزه اش از این کار مجرمانه را کسب منفعت مالی بیان داشت و شیوه و شگرد خود را برای پلیس اینگونه بیان کرد با ارائه خدمات شارژ ارزان قیمت کاربران را به درگاه جعلی بانک طراحی شده ام هدایت می کردم و به محض وارد شدن اطلاعات کارت بانکی ، اقدام به سرقت موجودی کارت می نمودم و با آن در یک آیدی تلگرامی اقدام به خرید ارز دیجیتال می کردم.لذا پرونده با متهم و شاکی به دادسرای مبارزه با جرایم رایانه ای ارسال شد . 

وی به شهروندان متذکر شد:مراقب خدمات رایگان و ارزان قیمت در فضای مجازی و مهمتر شبکه های اجتماعی باشید چراکه اینگونه موارد دامی آسان برای جلب مخاطبان خود می باشد.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط