رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۸-۱۰-۲۸ ۰۹:۰۵
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۲۲

کلاهبردار اینترنتی در ایلام دستگیر شد

رئیس پلیس فتا استان ایلام از شناسایی و دستگیری کلاهبرداری که به صورت اینترنتی از شهروندان ایلامی کلاهبرداری می‌کرد، خبر داد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، سرهنگ "علی جمالی" رئیس پلیس فتا ایلام در این خصوص گفت: در پی مراجعه یکی از شهروندان به این پلیس و طرح شکایت با این موضوع که از کارت بانکی‌ وی در چندین نوبت مجموعاً مبلغ ۳۰۰ میلیون ریال به صورت غیرمجاز برداشت شده است، پرونده‌ای در این پلیس تشکیل شد.

این مقام انتظامی افزود: با بررسی‌های کارشناسان این پلیس و انجام اقدامات فنی و تخصصی پلیس متهم در یکی از استان‌های مرکزی شناسایی و پس از هماهنگی با مراجع قضایی دستگیر و به پلیس فتا ایلام دلالت داده شد.
 
وی ادامه داد: این متهم که در برابر مستندات موجود پلیس به جرم ارتکابی خود اعتراف کرد عنوان داشت: با شناساسی طعمه‌های خود و پس از تماس تلفنی با قربانیان به بهانه‌های مختلف از جمله اهداء جایزه و واریز جایزه نقدی آن‌ها را به دستگاه عابر بانک هدایت نموده و با روش‌های مختلف اقدام به خالی نمودن حساب‌های بانکی و کلاهبرداری از آن‌ها اقدام می ‌رد.

این مقام مسئول بیان کرد: پس از جمع بندی و تکمیل تحقیقات، متهم به همراه پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع محترم قضایی شد.

رئیس پلیس فتا ایلام به شهروندان توصیه کرد: در حفظ و نگهداری اطلاعات کارت بانکی خود جدیدت داشته باشند و به هیچ وجه اطلاعات را در اختیار دیگران قرار ندهند و همچنین نسبت به دریافت پیامک‌ها و تماس‌های تلفنی با موضوع برنده شدن جایزه بی توجه بوده و به خواسته‌های آن‌ها عمل نکنند.

سرهنگ جمالی در پایان گفت: شهروندان عزیز می‌توانند در صورت مشاهده جرایم مشابه یا سایر جرایم رایانه‌ای موضوع را سریعاً از طریق وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir به همکاران ما اطلاع دهند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط