رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:10
تنظیم اندازه قلم

پ

1:52
کد خبر: 146550

644 فقره پرونده کلاهبرداری با هوشیاری پلیس فتا ناکام ماند 

رئیس مرکز مبارزه با جرایم ملی و سازمان یافته پلیس فتا ناجا از ناکام ماندن 644 فقره پرونده برداشت اینترنتی غیرمجاز با هوشیاری پلیس فتا خبر داد و گفت : ترفند متهم ارسال پيام خريد جزوه 5 هزار تومانی با ایجاد درگاه فیشینگ بوده است .

سرهنگ مصطفی نوروزی رئیس مرکز مبارزه با جرایم ملی و سازمان یافته پلیس فتا ناجا در تشریح این خبر اعلام کرد : با دریافت اطلاعات واصله در پی شکایت سه نفر از شهروندان مازندرانی مبنی بر دسترسی غیر مجاز به صفحات اینستاگرام و ارسال لینک جعلی بانک به فالوورهای آنان به منظور خرید جزوه و برداشت از حساب بانکی ، موضوع در دستور کار کارشناسان آن پلیس قرار گرفت.

وی افزود : با انجام تحقیقات فنی صورت گرفته ، هویت متهم مورد شناسایی قرار گرفت لیکن در بررسی های به عمل آمده  مشخص شد متهم پس از شروع به فعالیت مجرمانه در جهت عدم شناسائی از محل زندگی خود که یکی از شهر های شمالی بود تهران متواری شده است .  

این مقام انتظامی ادامه داد :  با بررسی های به عمل آمده  مخفیگاه متهم در یکی از محله های تهران مورد شناسایی قرار گرفت  و ضمن هماهنگی مرجع قضائی نامبرده  دستگیر شد و از محل اختفای وی ۱۲۰عدد سیم کارت و ۶۴۴ عدد اطلاعات ورمز کارت بانکی شهروندان کشف وبه پلیس فتا انتقال داده شد. 

رئیس مرکز مبارزه با جرایم ملی و سازمان یافته پلیس فتا ناجا بیان داشت : متهم در تحقیقات عنوان داشت ابتدا با شناسایی صفحات مربوط به دختران که در شبکه اجتماعی اینستاگرام دارای فالوور بالائی بوده و در زمینه آشپزی،خانه داری،زوجین، تبلیغ لباس های دخترانه فعالیت می کردند ، اقدام به هک صفحات اینستاگرام شخصی آنها کرده و سپس با ارسال پیام خرید جزوه از جانب مالکان صفحات هک شده به فالوورهای آنان و ارسال لینک درگاه فیشینگ اطلاعات حساب بانکی اشخاص را به سرقت می برده است. 

سرهنگ مصطفی گفت : متهم در ادامه اعترافاتش اقرار کرد که با استفاده از اپلیکیشن های موبایلی اقدام به انتقال وجوه از حساب مالباختگان به کارت هائی که در اختیار داشته می کرده است، با تکمیل تحقیقات، متهم جهت سیر مراحل قانونی ضمن معرفی به دادسرا ، روانه زندان شد. 

این مقام مسئول بیان داشت : کاربران شبکه های اجتماعی قبل از استفاده از اپلیکیشن ها بایستی نحوه ارتقاء امنیت آنها را یاد بگیرند تا طعمه مجرمان و کلاهبرداران سایبری نشوند. همچنین کاربران محترم در زمان دریافت پیامی در شبکه های اجتماعی مبنی بر واریز وجه ، حتماً قبل از هرگونه انتقال وجه و یا ارائه اطلاعات و رمز بانکی با مالک صفحه یا اکانت هماهنگی لازم را بعمل آورند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط