رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:10
تنظیم اندازه قلم

پ

1:29
کد خبر: 146582

برگزاری کارگاه آموزشی با موضوع پیشگیری از جرائم مالی در کردستان

تصویر اصلی

کارشناس پیشگیری از جرائم پلیس فتا کردستان با اشاره به اینکه جرائم حوزه مالی بیشترین حجم جرائمی فضای مجازی را به خود اختصاص داده گفت: امید است با اقدامات مؤثر بانک‌ها در این زمینه از قبیل رمز دوم یک‌بارمصرف وضعیت جرائم در این حوزه بهبود یابد.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا:سروان سعید اسکندری کارشناس اداره پیشگیری از جرم پلیس فتا کردستان با حضور در کارگاه آموزشی آشنایی با آسیب‌های فضای مجازی مدیران و کارکنان بانک تجارت استان اظهار داشت: پیشگیری از جرائم فضای مجازی امری ضروری و همگانی بوده و می‌بایست در کنار آگاه‌سازی شهروندان، بانک‌ها و سازمان‌های دولتی نیز با ایجاد زیرساخت‌های امن‌ تر و به‌روزتر در تحقق این امر سهیم شوند.

وی ادامه داد: با توجه به نفوذ سریع اینترنت و در برگرفتن جنبه‌های مختلف زندگی شهروندان ازجمله انجام امورات مالی و پرداختی، باوجود فرصت‌ها و کارکردهای فوق‌العاده درزمینهٔ‌های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و آسیب‌ها و مشکلاتی از قبیل سوءاستفاده مجرمان از این فضا برای انواع یو استفاده‌های مالی، را برای کاربران ایجاد کرده است.

در این کارگاه دوساعته آموزشی سروان اسکندری بیان داشت :برخی از شگردهای مجرمان در کلاه‌برداری از شهروندان، سهل‌انگاری، بی‌توجهی به حفاظت از حریم خصوصی و اطلاعات شخصی و مالی، اعتماد بی‌جا،‌ عدم آگاهی و رعایت نکردن نکات امنیتی توسط کاربران هنگام استفاده از اینترنت می‌تواند مجرمان را دررسیدن به اهداف شوم خود کمک کند.

این کارشناس با اشاره به روند روبه رشد جرائم فضای مجازی و کلاه‌برداری‌های اینترنتی رمز موفقیت پیشگیری ازاین‌گونه جرائم را افزایش سواد فضای مجازی و آگاهی مردم در خصوص بانکداری الکترونیک دانست و وظیفه بانک‌ها و ارگان‌های دولتی مرتبط را فراهم کردن زیرساخت مناسب برای امنیت شهروندان در این زمینه است.

کارشناس پلیس فتا استان کردستان در پایان این کارگاه آموزشی گفت: سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir به‌عنوان جامع‌ترین مرجع جهت آگاهی بخشی شهروندان و عموم مردم در خصوص سواد رسانه‌ای و آموزش‌های بانکداری الکترونیک بوده و آماده دریافت گزارشات، سؤالات و مشکلات شهروندان است، لذا کاربران می‌توانند آخرین اخبار حوادث و رویدادهای سایبری را از این سایت دنبال و درزمینهٔ های مختلف با شماره تلفن 08721823274 از کارشناسان این پلیس مشاوره دریافت کنند.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط