رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:10
تنظیم اندازه قلم

پ

1:34
کد خبر: 146587

دعانویسی و رمالی در فضای مجازی

دعا

رئيس پليس فتا کيش به شهروندان هشدار داد: کلاهبرداران فضای مجازی با بهره گیری از روحیه ی معنوی افراد جامعه اقدام به کلاهبرداری با حربه ی دعا نویسی در فضای مجازی می کنند.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا : سرهنگ " محمدرضا رضایی " رئیس پلیس فتا کیش در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت : با افزایش کاربران فضای مجازی کلاهبرداران نیز همواره به راه و روش های جدید برای کلاهبرداری در این فضا متوسل می شوند و در این راستا عده ای نیز به دلایلی همچون ناآگاهی یا روحیه معنوی  که در وجودشان است، در دام این افراد گرفتار می شوند.

 رئیس پلیس فتا کیش ادامه داد : در هفته های گذشته فردی با مراجعه به پلیس فتا در جزیره کیش مدعی شد که در شبکه مجازی اینستاگرام با تبلیغی در خصوص دعانویسی مواجه می شود که در جهت رفع مشکلات خانوادگی با وی مشورت نموده و فرد کلاهبردار با استفاده از روش مهندسی اجتماعی شاکی را متقاعد می نماید که مبلغ 30 میلیون ریال را به حساب وی واریز کند و بعد از انتقال وجه متهم دیگر پاسخگوی تماس نمی باشد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه با تلاش های پلیس مجرم مورد شناسایی قرار گرفت و به دستگاه قضایی معرفی شد ،افزود: پس از استفاده از روش های متفاوتی مانند برنده شدن در مسابقات و جشنواره ها، یا فروش های اینترنتی و استفاده از درگاه های تقلبی که با هشدارهای مستمر پلیس این روزها تیر بسیاری از کلاهبرداران  به سنگ خورده، کلاهبرداران فضای مجازی به روش های دیگری مانند دعانویسی و طلسم متوسل شده اند و با فریفتن افراد اقدام به کلاهبرداری می کنند.

این مقام انتظامی با هشدار به کاربران فضای مجازی از آنان درخواست کرد: تا با افزایش آگاهی در خصوص استفاده از فضای مجازی و توجه به هشدار های پلیس فتا از گرفتار شدن در دام کلاهبرداران در امان بمانند.

وی با تاکید بر خدمات رسانی آنلاین پلیس فتا در حوزه های مختلف به ویژه دریافت مشاوره خاطر نشان کرد: همشهریان گرامی می توانند هر گونه مشاوره و راهنمایی را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir  به صورت آنلاین دریافت کنند . 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط