رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:10
تنظیم اندازه قلم

پ

2:19
کد خبر: 146589

کلاهبرداری با سوء استفاده از اعتماد کاربران

کلاهبرداری با سوء استفاده از اعتماد کاربران

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ بیان داشت : متهم با ترفند دوستی و رفاقت و جلب اعتماد افرادی که اغلب از آشنایان وی بودند اقدام به کلاهبرداری و سوء استفاده از کارت بانکی آنها می کرد.

سرهنگ کاظمی رئیس پلیس فتا تهران بزرگ درگفت‌وگوی خبری باپایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا از شناسایی و کشف پرونده با موضوع کلاهبرداری در سایت های درج آگهی و فروش خبر داد و گفت: متهم با جلب اعتماد کاربران اهداف مجرمانه خود را عملی می‌ کرد.

سرهنگ کاظمی در تشریح این خبر گفت: خانمی 27 ساله ساکن تهران با در دست داشتن شکایتی از دادسرای مبارزه با جرایم رایانه ای «ناحیه 31 تهران» به پلیس، اظهار داشت از حساب بانکی او مبلغ 30 میلیون ریال بصورت غیرمجاز در چند نوبت برداشت شده است و احتمال می دهم فردی ناشناس با دسترسی به حساب بانکی ام اقدام به سرقت از آن کرده است.

وی ادامه داد : پرونده با هماهنگی دادسرای مبارزه با جرایم رایانه ای در دستور کار مهندسین فتا قرار گرفت. کارآگاهان پلیس تحقیقات خود را دراین زمینه آغاز کردند.در خلال رسیدگی مامورین دریافتند تعداد 15 فقره مشابه پرونده با موضوع و شگرد مشترک مجرمین در پلیس مطرح رسیدگی می باشد. طی بررسی بعمل آمده مشخص گردید تمام پرونده ها با متهم مرتبط و اشتراک دارد .

این مقام انتظامی افزود:با تلاش مأموران هویت متهم که مردی 32 ساله بود مورد شناسایی قرار گرفت و مأموران احتمال آشنایی او باشاکی را مطرح کردند. شاکی به محض حضور در پلیس هویت متهم را شناخت و بیان کرد او از اقوام وی می باشد و به سبب فامیلی و اعتمادی که به وی داشتم؛ برای یک سری کارهای مالی ، کارت بانکی ام چند مدتی دست وی به امانت بود.

رئیس پلیس فتا پایتخت بیان داشت:متهم به پلیس احضار گردید و با وجود ادله های پلیس به عمل خود اعتراف کرد و گفت با ترفند دوستی و رفاقت و جلب اعتماد افرادی که اغلب از آشنایانم بوده اند با امانت گرفتن کارت بانکی آنها اقدام به کلاهبرداری و سوء استفاده از کارت بانکی آنها می کردم .

سرهنگ کاظمی افزود:متهم با این شیوه وبا امانت گرفتن کارت بانکی کاربران در گام بعدی با درج آگهی های واهی در سایت های فروش کالا با پیشنهادهای اغوا کننده و پایین، از متقاضیان ،اقدام به گرفتن بخشی از وجه کالا بعنوان بیعانه می نمود و برای پنهان ماندن هویتش و فرار از قانون با ارائه شماره کارت های امانی و دریافت پول از مشتریان ، اقدام به کلاهبرداری می نمود وبا قطع ارتباط با خریداران دیگر خبری از کالا نبود. وی بیان داشت:متهم با این روش مبلغ 400،000،000 ریال کلاهبرداری نموده است. لذا پرونده به همراه شکات و مستندات پلیس به دادسرای مبارزه با جرایم رایانه ای ارسال شد.

رئیس پلیس فتا پایتخت به شهروندان متذکر شد: فریب اینگونه تبلیغات در فضای مجازی را نخورده و از واریز بیعانه به افراد ناشناس خودداری نمایند. مضافاً اینکه شهروندان در حفظ اطلاعات حساب بانکی بالاخص رمزهای ورودی خود دقت داشته باشند و آن‌ها را در اختیار دیگران به هیچ وجه قرار ندهند .

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط