رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:10
تنظیم اندازه قلم

پ

1:26
کد خبر: 146593

برگزاری کارگاه آموزشی استفاده هوشمندانه از فضای سایبر

عکس جلسه

کارگاه آموزشی سایبری درجمع دانش آموزان یکی از آموزشگاه های مقطع متوسطه شهر مقدس قم با هدف آشنایی کاربران با آسیب‌ها و تهدیدات فضای مجازی برگزار شد.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سروان حسینی کارشناس پلیس فتا استان قم با حضور در جمع دانش آموزان مقطع متوسطه یکی از آموزشگاه های استان قم گفت: حفظ و نگهداری از اطلاعات خصوصی از مهم‌ترین عوامل داشتن امنیت در فضای مجازی‌ است. سهل انگاری‌، بی‌توجهی به حفاظت از حریم خصوصی می‌تواند مجرمان را در رسیدن به اهداف شوم خود کمک کند.

وی گفت: رشد روزافزون فناوری‌های نوین و تجهیزات هوشمند، هر قشری را خواسته یا ناخواسته به فضای مجازی سوق داده است، بنابراین اگر کاربران سطح آگاهی و اطلاعات خود را در این حوزه‌ها افزایش دهند مانع از سوء‌استفاده افراد سودجو می‌شوند.

photo_2020-01-21_11-42-37.jpg

وی در ادامه گفت: بیشتر افرادی که در فضای مجازی مورد سوء استفاده و کلاهبرداری قرار می‌گیرند کاربرانی هستند که به نحوی آشنایی با مخاطرات و چالش های فضای مجازی ندارند و در استفاده از فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی حریم خصوصی و ملاحظات امنیتی این فضا را لحاظ نمی‌کنند.

سروان حسینی گفت: در حفظ نام کاربری و رمز عبور اینترنتی و رمز کارت‌های بانکی خود، نهایت دقت را انجام داده و برای پیشگیری از هرگونه سوء استفاده احتمالی، از ارائه این اطلاعات به سایر افراد به ویژه افشای آنها در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی خودداری کنند

photo_2020-01-21_11-42-43.jpg

کارشناس پلیس فتا قم گفت: در مواجهه با کلاه‌ بردارانی که با استفاده از تکنیک‌های مهندسی اجتماعی نظیر سایت‌های جعلی و ... با عناوین شارژ ارزان قیمت و سایر پیشنهادات وسوسه کننده ، درصدد سوء استفاده از اعتماد افراد و متقاعد کردن آنها به فاش کردن اطلاعات مالی هستند، مراقب و هوشیار باشند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط