رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:10
تنظیم اندازه قلم

پ

1:54
کد خبر: 146598

توطئه برای ندادن مهریه باعث انتشار تصاویر خصوصی شد

انتشار تصاویر

رئیس پلیس فتا غرب استان تهران خبر داد: فردی که به دلیل نپرداختن مهریه اقدام به انتشار تصاویر خصوصی کرده بود شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا ناجا؛ سرهنگ حاجعلی صالحی رئیس پلیس فتا غرب استان تهران در تشریح این خبر گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان، با ارائه مرجوعه قضایی به پلیس فتا مراجعه و در اظهارات خود کتباً عنوان داشت؛ فردی ناشناس تمام تصاویر خصوصی من و همسرم را در فضای مجازی انتشار داده و قصد تخریب بنده را دارد  .

سرهنگ صالحی با بیان اینکه در هنگام رسیدگی به پرونده متهم هر لحظه با یک  ID  با افراد مختلف ارتباط برقرار می کرده ، گفت:  کارشناسان پلیس فتا با انجام اقدامات فنی و تخصصی و با بکار گیری  ابزارهای پلیسی و رصد لحظه ایی متهم ، خطی که صفحه اینستاگرام با ان طراحی شده بود مشخص شد و طی بررسی های تکمیلی محرز شد خط بنام همسر شاکی بوده و در ادامه با بررسی بیشتر و اقدامات پلیسی مشخص شد خود شاکی اقدام به ساخت صفحه با شماره همسرش کرده و تصاویر وی را منتشر کرده است.

رئیس پلیس فتا غرب استان تهران ادامه داد: پس از شناسایی متهم در یکی از شهرستان های خارج از سطح حوزه  ماموران پلیس فتا با هماهنگی مقام قضایی اقدام به احضار متهم کرده و اظهارات وی را ثبت کردند.

این مقام انتظامی افزود: متهم در ابتدا منکر بزه انتسابی شده بود که پس از روبرو شدن با مستندات ادله دیجیتال جرم، چاره ای جز اعتراف نداشت و در اظهارات خود عنوان کرد: بنده با همسرم مشکل داشتم و جهت محکوم کردن  ایشان و اینکه مهریه ایی به وی هنگام جدایی نپردازم با شماره ایشان صفحه ایی طراحی کردم که این انتشار به گردن همسرم بیافتد.

این مقام مسئول تشریح کرد: پس از ثبت اظهارات متهم و تشکیل پرونده مقدماتی، و با بررسی اظهارات متهم و تصاویر انتشار داده شده که در ابتدا ایشان منکر بزه انتسابی شده بود در ادامه قبول کرد و ایشان به همراه پرونده جهت سیر مراحل قانونی به دادسرای رسیدگی به جرایم رایانه ای منتقل شد. 

وی با بیان اینکه فضای مجازی جایی برای انتقام گیری نیست و هیچ چیز از چشم تیز بین پلیس دور نخواهد ماند با معرفی سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir از کاربران درخواست کرد: از مطالب آموزشی این سایت استفاده کنند و در صورت مشاهده موارد مشکوک در قسمت ثبت گزارشات مردمی آن را ثبت و اعلام کنند. 
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط