رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:10
تنظیم اندازه قلم

پ

1:47
کد خبر: 146606

کمک هزینه عتبات عالیات صرفا دروغ است

.

رئیس پلیس فتا استان یزد از کشف یک پرونده کلاهبردارى از شهروندان یزدی با ترفند"کمک هزینه سفر به عتبات عالیات" خبر داد و گفت: تماس‌هایی که با عنوان برنده شدن در قرعه‌کشی صورت میگیرد صرفا کلاهبرادری محض است .

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا‌، سرهنگ ابوطالبی رئیس پلیس فتا یزد در تشریح این خبر گفت: در پی مراجعه افرادی به این پلیس با در دست داشتن مرجوعه قضایى و درخواست رسیدگى به شکوائیه های خود مبنى بر کلاهبردارى از طریق برنده شدن در قرعه کشی، پی‌گیری موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: یکی از شاکیان مدعی بود، فرد کلاهبردار با تماس تلفنی، خود را نماینده شرکت همراه‌اول معرفی و گفته شما به علت خوش حسابی در قرعه‌کشی شرکت ما با عنوان هزینه سفر به عتبات عالیات به مبلغ یک میلیون تومان شده‌اید و با ترفندی خاص ضمن کشاندن من به پای دستگاه خودپرداز، کل موجودی حسابم را برداشت کرده است.

وی گفت: با اشاره به این که اولین شگرد این افراد تغییر زبان دستگاه های خود پرداز است و در پی این تغییر زبان با اغفال افراد رمز بانکی، شماره کارت، تاریخ انقضاء و cvv2 را از افراد دریافت کرده و از حساب قربانیان برداشت می‌کنند، از سویی شهروندان توجه داشته باشند کلاهبردارانی که در این حوزه فعالیت می‌کنند اکثرا دارای فن بیان قوی در مهندس اجتماعی هستند‌ و حتی به علت جرایم مختلف در زندان به سر می‌برند .

سرهنگ ابوطالبی گفت: در صورت دریافت پیامک های مشکوک و تماس های تلفنی، با مراجعه به سایت یا تماس تلفنی با سایر شماره های رسمی صدا و سیما از صحت برنامه مطلع شده و فریب پیام ها و تماس های این چنینی را نخورده و در صورت مواجهه با آن از طریق تماس با فوریت های ۱۱۰ و سایت اینترنتی فتا ناجا از صحت یا خلاف آن مطلع شوید و همیشه در حفظ رمز های عبوری و اطلاعات مربوط به حساب های بانکی خود دقت کنید همچنین سعی کنید که رمز دوم خود را حذف و برای تمامی حساب های بانکی خود از رمز یکبار مصرف استفاده کنید.

وی در پایان افزود‌: سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکی www.cyberpolice.ir  آماده دریافت گزارشات مردمی بوده و همچنین کاربران گرامی می‌توانند آخرین اخبار حوادث و رویدادهای سایبری را از این سایت دریافت کنند، همچنین شماره تماس 25050 ۲۱۸ 035 به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به سوالات شهروندان در سراسر استان است.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط