رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۸-۱۱-۰۲ ۱۰:۱۷
تنظیم اندازه قلم

پ

۳:۰۹

برنامه Clearview به پلیس اجازه می‌دهد تا اطلاعات شما را فقط با یک عکس پیدا کند

برنامه Clearview

این شرکت تأکید می‌کند که برنامه Clearview برای استفاده شخصی نیست بلکه فقط برای مقامات اجرای قانون است.
 

چین مدت هاست که در حال  انجام نظارت های گسترده بر شهروندانش بوده است. این امر به استفاده از الگوریتم های پیشرفته هوش مصنوعی مبتنی بر هوش مصنوعی تبدیل شده است که قادر به تشخیص هر کسی در خیابان ها هستند. با این حال ، به نظر می‌رسد تنها دولت برای طولانی مدت این کار را نخواهد کرد.

به تازگی ، در تحقیقات New York Times مشخص شده است که یک استارتاپی به نام Clearview AI یک برنامه تشخیص چهره ایجاد کرده است که به همه افراد امکان می‌دهد تصویری از یک غریبه را در هر نقطه استفاده و فوراً در مورد نام ، آدرس و سایر جزئیات موجود اطلاعات کسب کنند.

2020-01-22_101609.jpg

چگونه این کار را می کند! هیچ راز نیست. این شرکت با ضبط تصاویر موجود از خدمات شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک و یوتیوب ، بیش از ۳ میلیارد عکس را ثبت می کند ، بسیار بیشتر از پایگاه داده های سازمان های اجرای قانون مانند FBI که بیش از ۶۴۱ میلیون تصویر از شهروندان آمریکایی شامل گذرنامه و گواهینامه رانندگی دارد. بنابراین جای تعجب ندارد که بیش از ۶۰۰ آژانس اجرای قانون ایالات متحده مانند FBI و وزارت امنیت داخلی در حال حاضر مشتریان Clearview هستند.

اما سؤال اساسی این است که پیامدهای چنین خدمتی در دسترس چیست؟

در مرحله اول ، توسط تایمز گزارش شده است که این اپلیکیشن در حل جرائم اعم از جرائم جزئی از قبیل خرید و فروش تا جرائم قابل مجازات مانند قتل ، استثمار جنسی و کلاهبرداری کارت اعتباری ، یاری کرده است.

اگرچه این یک چیز خوب است ، باید درک کرد که می تواند خیلی سریع خیلی بد شود. کشورها می توانند از آن به عنوان ابزاری برای نظارت بر زندگی شهروندان در سطح بسیار شخصی استفاده کنند. علاوه بر این ، از آنجایی که ما نمی توانیم انتظار داشته باشیم که فناوری ۱۰۰٪ دقیق باشد ، می تواند منجر به این شود که افراد بی گناه به دلیل جنایاتی که مرتکب نشده اند مورد سرزنش قرار بگیرند.

jbareham_170417_1617_0001.0.jpg

اما این همه چیز نیست از آنجا که باید عکس ها را در سرورهای Clearview بارگذاری کنید ، چه کسی اطمینان می‌دهد که این عکس‌ها ایمن باشند؟ ما شرکتهای میلیارد دلاری دیده ایم که از نقض رنج می برند ، چه چیزی باعث می شود این شرکت کوچک ضد گلوله باشد؟

 

علاوه بر این ، در حال حاضر ، ما فقط چند شهر مانند سانفرانسیسکو را مشاهده کرده ایم که ممنوعیت این برنامه را دارند و هیچ قانون فدرال برای استفاده از آنها وجود ندارد. انتظار می رود این امر با توجه به توجه بیشتر در تصمیم گیری در مورد قانونی برای تشخیص چهره در نتیجه افزایش حمایت از چنین مواردی ، تغییر کند.

2020-01-22_101657.jpg

به عنوان نمونه ، چندین گروه از حقوق مدنی مانند اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا از چنین سیستمهایی شکایت کرده اند.

از طرف دیگر ، وقتی صحبت از انبوه مردم می شود ، اگرچه این برنامه در حال حاضر برای آنها در دسترس نیست ، بسیار محتمل است که در زمان نزدیک باشد. با این کار ، خواهیم دید که استاکرها بازی خود را افزایش می دهند و باعث افزایش حمله سایبری می شوند.

برای نتیجه گیری ، سیستم‌عامل‌های رسانه های اجتماعی باید از این فاش کردن بیاموزند و در یافتن راه هایی برای جلوگیری از خراش دادن داده‌های خود در مقیاس بزرگ ، تلاش کنند. در صورت انجام چنین کاری ، تمام این برنامه ها مشارکت در چنین مشاغل را دشوار می کنند. در همین حال ، اگر آژانس‌های دولتی قصد استفاده از آن را دارند ، آن‌ها باید حداقل از مدیریت برنامه بخواهند که سخت ترین اقدامات امنیتی را انجام دهد.

مترجم : مهدی کولیوند
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط