رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:10
تنظیم اندازه قلم

پ

1:11
کد خبر: 146627

انتشار تصاویر شخصی با انگیزه اخاذی

 انتشار تصاویر شخصی با انگیزه اخاذی

رئیس پلیس فتا استان فارس از شناسایی و دستگیری عامل انتشار تصاویر خصوصی یکی از شهروندان در شبکه اجتماعی اینستاگرام خبر داد و گفت: اعتماد بی‌جا به افرادی که در فضای مجازی آنها را نمی‌شناسیم باعث تشکیل اینگونه پرونده‌ها می‌شود.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا‌: سرهنگ حشمت سلیمانی، رئیس پلیس فتا استان فارس در تشریح این خبراظهار داشت: در پی مراجعه خانمی جوان که با در دست داشتن مرجوعه قضایى، درخواست رسیدگى به شکوائیه خود مبنى بر انتشار تصاویر خصوصی اش در فضای مجازی را داشت، رسیدگی به این پرونده در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: طی تحقیقات اولیه از شاکیه مشخص شد که وی مدتی قبل در شبکه‌ اجتماعی اینستاگرام ضمن آشنایی با فردی که قصد ازدواج با او را داشت، تعدادی از تصاویر خصوصی خود را برای وی ارسال نمود اما پس از مدتی با درخواست‌های نامربوطی از طرف خواستگارش مطرح شده بود که در صورت مخالفت، قربانی را تهدید به انتشار تصاویر و اطلاعات خصوصی در فضای مجازی کرد.

سرهنگ سلیمانی تصریح کرد: پس از بررسی‌های فنی مشخص شد که متهم  که فردی متأهل بود، از شاکیه مبلغ 150 میلیون ریال درخواست کرده است تا تصاویرهای وی را انتشار ندهد ولی  با اقدامات تخصصی پلیسی،  شناسایی و تحویل مراجع قضائی شد.

این مقام انتظامی با استناد به قانون جرائم رایانه‌ای گفت: هرگونه مزاحمت و انتشار تصاویر خصوصی و خانوادگی افراد در فضای سایبری برابر ماده ۱۷ قانون جرایم رایانه‌ای جرم محسوب شده و قانون گذار برای آن مجازات تعیین کرده است.

این مقام مسئول در خاتمه سخنانش بیان داشت‌: سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکی www.cyberpolice.ir آماده دریافت گزارش‌های مردمی بوده و شماره تماس 07121827805 به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به سوالات شهروندان در سراسر استان است .

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط