رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:10
تنظیم اندازه قلم

پ

1:36
کد خبر: 146651

کارگاه آموزشی ارتقاء سواد رسانه ای فضای مجازی برگزار شد

bazargani

کارگاه آموزشی آشنایی با فرصت ها و چالش های فضای مجازی و لزوم ارتقاء سوادرسانه ای فضای مجازی با حضور رئیس پلیس فتا چهار محال و بختیاری دراتاق بازرگانی،صنایع،معادن وکشاورزی استان با هدف افزایش آگاهی و اطلاع رسانی برگزار شد.

پایگاه اطلاع رسانى پلیس فتا:سرهنگ مرتضی عسگری رییس پلیس فتا استان چهار محال و بختیاری ضمن حضور در کارگاه آموزشی آشنایی با تهدیدات فضای مجازی و ارتقاء سواد رسانه ای دراتاق بازرگانی،صنایع،معادن وکشاورزی استان چهارمحال و بختیاری بر فرصت ها و مزایای فضای مجازی تاکید کرد : ارتقا سواد رسانه ای در استفاده از فضای مجازی، تضمین کننده افزایش امنیت کاربران در استفاده از این فضا است.

وی ادامه داد: استقبال روزافزون کاربران و گستردگی فضای مجازی در ابعاد مختلف افزایش آسیب های اجتماعی نوپدید را به همراه داشته است. داشتن سواد رسانه ای می تواند نقش موثری درکاهش این نوع آسیبها و استفاده نقادانه و هوشمندانه از فضای مجازی داشته باشد.

رییس پلیس فتا چهار محال و بختیاری بیان داشت: بیشتر افرادی که در فضای مجازی مورد سوء استفاده و آسیب قرار می گیرند کاربرانی هستند که به نحوی آشنایی با مخاطرات و چالش های فضای مجازی ندارند و در استفاده از فضای مجازی و شبکه های اجتماعی حریم خصوصی و ملاحظات امنیتی این فضا را لحاظ نمی کنند.

سرهنگ عسگری ادامه داد: دغدغه ارتقای سواد رسانه ای باید عمومی باشد والدین، فرزندان و به طور کلی خانواده ها، سازمانها، نظام های آموزشی ،دولت و… همگی در این حوزه احساس نیاز و وظیفه کنند، باید مسئولانه تر از گذشته در فضای مجازی حضور یافت و به ایفای نقش پرداخت تا ضمن مصون ماندن از تأثیرات منفی احتمالی، از مزایا و اثرات مثبت آن نیز بهره گرفت.

این مقام انتظامی گفت:طی سال های اخیر پلیس فتا گام های زیادی برای ارتقاء سواد رسانه ای کاربران در استفاده از فضای مجازی برداشته است و یکی از اقدامات این حوزه ارایه آموزش های به روز در استفاده از فضای مجازی در سایت پلیس فتا و اطلاع رسانی های عمومی در فضای مجازی است.کاربران عزیز می توانند با مراجعه به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir نسبت به ارتقا دانسته های خود در حوزه فضای مجازی و فناوری های نوین اقدام کنند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط