رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۸-۱۱-۰۵ ۱۳:۲۹
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۰۷

تکدی گری در فضای مجازی و تحریک حس نوع دوستی

تکدی گری

رئیس پلیس فتا استان کردستان با تشریح تکدی گری در فضای مجازی اظهار داشت : اگر قصد کمک به افراد نیازمند را دارید حتماً از طریق سایت‌های موسسه‌های معتبر و دارای مجوز که از طریق رسانه های جمعی اطلاع رسانی می شود ، اقدام کنید.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا : سرهنگ مهدی دانش پور، رئیس پلیس فتا استان کردستان در تشریح این خبر اظهار داشت:با پیشرفت فنّاوری، حتی شیوه تکدی گری نیز تغییر کرده و وارد دنیای مجازی شده است؛ در دنیای امروز دیگر نیازی به پوشیدن لباس پاره و حضور فیزیکی در معابر نیست و تنها یک گوشی هم کفایت می‌کند،  این امر سبب سوءاستفاده برخی از افراد سودجو در فضای مجازی جهت کلاهبرداری و ناامن‌تر کردن این بستر برای کاربران شده‌است.

رئیس پلیس فتا استان کردستان با توجه به وقوع اتفاقات و بلایای طبیعی در کشور، توصیه کرد: از شهروندان تقاضا داریم حتی الامکان به این‌گونه کانال‌ها و افراد اعتماد نکنند و اگر قصد کمک به افراد نیازمند رادارند، حتماً از طریق سایت‌های موسسه‌های معتبر و دارای مجوز که از طریق رسانه های جمعی اطلاع رسانی می شود استفاده کنند.

این مقام مسئول خاطر نشان گکرد : درصورتی‌که شهروندان می‌خواهند به‌ صورت شخصی به فردی نیازمند کمک کنند، به‌حساب افراد پولی پرداخت نکنند و شخصاً به بیمارستان یا مرکز درمانی مدنظر مراجعه کنند و پس از بررسی صحت‌وسقم جریان‌ و پس از اطمینان از وجود فرد نیازمند، هزینه را برای درمان در همان مرکز درمانی واریز نمایند که مطمئن باشند، مورد کلاهبرداری قرار نگرفته‌اند.

این مقام انتظامی به شهروندان توصیه کرد: هم‌وطنان عزیز در صورت مواجهه و یا مشاهده موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir بخش گزارشات مردمی اعلام  کنند.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط