رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:10
تنظیم اندازه قلم

پ

1:47
کد خبر: 146675

هکرهای گوگل به طور موفقیت آمیز از بهره‌برداری از راه دور برای هک کردن آیفون استفاده کردند

هکرهای گوگل به طور موفقیت آمیز از بهره برداری از راه دور برای هک کردن آیفون استفاده کردند

از اجرای قانون تا هک کردن شرکت‌ها همه می‌خواهند آیفون را هک کنند. اما گوگل ، رقیب ارشد اپل ، از سال گذشته با شناسایی و بهره برداری از آسیب پذیری‌های مهم ، دستگاه‌های iPhone را هک کرده است.
 

این‌بار، تیم هکرهای کلاه سفیدی Google در Project Zero عیب‌های سوءاستفاده‌ای را برای سازش دستگاه‌های هدفمند آیفون شناسایی کرده است.

به گفته ساموئل گرووی ، قربانی نیازی ندارد که روی یک لینک مخرب کلیک کند تا دستگاه خود را آلوده کند ، مهاجمان فقط به آیفون هدفمند اپل آیدی نیاز دارند تا از راه دور تلفن را به خطر بیاندازد.

think-like-a-hacker.jpg

صرفاً چند دقیقه طول می کشد تا یک هکر بتواند داده‌ها را از تلفن از جمله گذرواژه‌ها ، ایمیل‌ها و پیام‌های متنی به همراه قابلیت‌های دیگر مانند میکروفون و دوربین تلفن رصد کند. همه این‌ها بدون اجازه و دانش کاربراتفاق می‌افتد.

آسیب پذیری سوء استفاده شده برای انجام حمله به CVE-2019-8641 طبقه بندی می‌شود. این یک نقص حافظه و کنترل از راه دور است که در طی پروژه قبلی شناسایی شد و در آنجا با ناتالی سیلوانوویچ ، یکی دیگر از محققان امنیتی در پروژه Google Zero همکاری کرد.

این پروژه در ژوئیه 2019 به پایان رسید و در آگوست منتشر شد. شایان ذکر است که این آسیب پذیری توسط اپل برای اولین بار در iOS 12.4 تنظیم شده است. و به روزرسانی در تاریخ 26 اوت منتشر شد. نسخه دوم برای رمزگذاری یک نقص iMessage دیگری که توسط Project Zero شناسایی شده توسط کد نویسی ساخته شده است و بروزرسانی با سیستم عامل iOS 13.2 در 28 اکتبر منتشر شد.

websites-exploited-ios-zero-day-flaws-to-hack-iphones-showcase_image-2-a-13001.jpg

با این وجود ، ممکن است که اپل براساس تحقیقات خود اقدامات امنیتی جدیدی را انجام دهد و از کاربران آیفون در برابر چنین آسیب پذیری هایی محافظت کند.

از آنجا که این نقص در حال حاضر برطرف شده است ، دستگاه شما در صورتی که iOS را در iPhone یا iPad خود به روز نکرده اید در معرض خطر است. با این وجود ، نتیجه این است که شما نباید Apple ID خود را با کسی به اشتراک بگذارید و در صورت خارج شدن Apple ID ، از داده های خود نسخه پشتیبان تهیه کنید ، تصمیم بگیرید که یک شناسه جدید تهیه کنید و آن را برای خودتان نگه دارید.

مترجم : مهدی کولیوند
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط