رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:10
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 146686

کلاهبرداری اینترنتی با ترفند ایجاد صفحات جعلی

خرید اینترنتی

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ از کشف یک فقره پرونده کلاهبرداری اینترنتی از حساب شهروندان خبرداد و از کاربران خواست برای گرفتار نشدن در دام شیادان، همواره نکات مربوط به خریدهای اینترنتی، درگاه‌های جعلی و پرداخت‌های آنلاین را مدنظر قرار دهند.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ تورج کاظمی، رئیس پلیس فتا تهران بزرگ در تشریح این خبر اظهار داشت: در پی مراجعه فردی که  با در دست داشتن مرجوعه قضایی از دادسرای مبارزه با جرایم رایانه ای، مدعی شده بود از حساب بانکی وی مبلغ 160،000،000ریال برداشت غیر مجاز صورت گرفته است، رسیدگی به این پرونده در دستور کار پلیس قرار گرفت.

سرهنگ کاظمی افزود: شاکی در اظهارات خود بیان داشت که گاهی خریدهای خود را از طریق سایت های اینترنتی انجام می دادم تا اینکه روز گذشته متوجه خروج مبلغی از حسابم شدم، درحالی که کارت نزد من بود و هیچ کس به آن دسترسی نداشت و حتی امانی هم به فرد خاصی نداده بودم.

این مقام انتظامی گفت: کارآگاهان سایبری در قدم اول متوجه شدند یکی از اعضای خانواده اقدام به خرید اینترنتی از طریق شبکه اجتماعی اینستاگرام کرده است و متهم  با ایجاد یک صفحه اجتماعی جعلی در قالب فروش لوازم آرایشی با همسر شاکی ارتباط گرفته و پس از دسترسی به اطلاعات بانکی قربانی، مبلغ 160،000،000 ریال از حساب شاکی برداشت می کند.

رئیس پلیس فتا پایتخت اذعان داشت : با تلاش مأموران پلیس، هویت متهم که مردی 26 ساله بود در محل سکونت وی مورد شناسایی قرار گرفت و با هماهنگی مراجع قضایی به اداره پلیس انتقال یافت. وی در ابتدا، منکر جرم خود شد ولی با ادله موجود لب به اعتراف گشود و گفت فکر نمی کردم به این سرعت توسط پلیس فتا شناسایی شوم .

این مقام مسئول در خاتمه اظهار داشت: با اقدام به موقع پلیس فتا، سارق نتوانست مبلغ مسروقه را  به جای دیگری انتقال و یا خرج کند و با هماهنگی بازپرس محترم دادسرا عین وجوه سرقتی به شاکی بازگردانده شد و پرونده با متهم و شاکی به دادسرای مبارزه با جرایم رایانه ای ارسال شد.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط