رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1398-11-07 10:41
تنظیم اندازه قلم

پ

1:15
کد خبر: 146691

توهین، تخریب، شایعه پراکنی، تأیید یا رد صلاحیت کاندیدا ها ممنوع است

نشست خبری رییس پلیس فتا گیلان با فعالان فضای مجازی

ریيس پليس فتا گيلان توهین، تخریب، شایعه پراکنی، گمانه زنی در پیروزی، شکست، تأیید یا رد صلاحیت کاندیداها را ممنوع دانست و تصریح کرد: محتوای توهین آمیز علیه انتخابات از دیگر مصادیق جرم در انتخابات است.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ ایرج پورمستمند رئیس پلیس فتا گیلان در جمع فعالان فضای مجازی از امنیت، سلامت، مشارکت و رقابت به عنوان چهار رکن اصلی انتخابات نام برد و گفت: رسانه‌ها با ایجاد شور و نشاط، ایجاد ارتباط دو سویه با شاخص‌های منافع ملی، کمک به شناخت و انتخاب فرد اصلح، حذف نگاه تعصبی، قومی و قبیله‌ای بدون در نظر گرفتن اصل شایسته سالاری نقش مؤثر دارند.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: بسیاری از مشکلات امروز ما ناشی از انتخاب ما است به همین دلیل رسانه‌ها با ارائه بینش مناسب، نگاه تحلیل محوری در معرفی فرد اصلح تلاش کنند.

وی با تاکید بر اینکه نظر سنجی های انتخاباتی در سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی ممنوع بوده و از مصادیق مجرمانه است، گفت: این نوع نظرسنجی‌ها قابل نظرسازی و عملاً قابل هدایت هستند و منجر به اثر سو در سایر افراد می‌شود.

سرهنگ پور مستمند توهین، تخریب، شایعه پراکنی، گمانه زنی در پیروزی، شکست، تأیید یا رد صلاحیت کاندیدا را ممنوع دانست و ادامه داد: تحریم و کاهش شرکت در انتخابات، بیان توقف زمان انتخابات، هجو، محتوای توهین آمیز علیه انتخابات از دیگر مصادیق جرم در انتخابات است.

سرهنگ ایرج پورمستمند ضمن قدردانی از عملکرد مطلوب فعالان فضای مجازی یاد آور شد: باز نشر محتوای آموزشی از سایت پلیس فتا به آدرسwww.cyberpolice.ir و انتشار آن در فضای مجازی،مخاطبان را از فرصت‌ها و چالش‌های موجود آگاه می‌سازد و زمینه‌ی ایجاد فضای امن و مناسب در فضای مجازی را برای کاربران به ارمغان می‌آورند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط