رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:10
تنظیم اندازه قلم

پ

1:16
کد خبر: 146719

خرید شارژ از جیب دیگران!

تصویر

رئیس پلیس فتا استان خراسان شمالی از دستگیری دو نفر متهم که با در اختیار داشتن رمز دوم کارت بانکی یکی از شهروندان اقدام به خرید چند مورد شارژ تلفن همراه به ارزش 5 میلیون ریال کرده بودند در اسفراین خبر داد. 

 

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا:سرگرد"یوسف شاکری" رئیس پلیس فتا استان خراسان شمالی با اعلام جزئیات این خبر گفت: در پی اعلام شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه مدتی است علی رغم اینکه بارها رمزهای کارت بانکی خود را عوض کرده ولی از حساب بانکی اش تحت عنوان خرید شارژ مبالغی کسر می شود، بلافاصله موضوع در دستور کار ماموران پ لیس فتا شهرستان اسفراین قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه ماموران با بررسی حساب بانکی شاکی و همچنین شماره تلفن هایی که شارژ برای آن ها خریداری شده بود موفق شدند عامل اصلی را مورد شناسایی قرار دهند، افزود: با انجام یکسری اقدامات فنی و پلیسی 2 نفر متهم در این رابطه دستگیر و برای تکمیل تحقیقات به مقر پلیس فتا شهرستان اسفراین انتقال شدند.

سرگرد شاکری با اشاره به اینکه متهمان در تحقیقات به عمل آمده و همچنین در مواجه با مستندات و ادله کافی به بزه انتسابی اعتراف کردند، تصریح کرد: متهمان در اعترافات خود اعلام داشتند که مدت یک سال و 6 ماه است که با شماره های مختلف از کارت بانکی شاکی مبالغی را تحت عنوان خرید شارژ برداشت می کردند. 

وی با بیان اینکه در نهایت متهمان بعد از تشکیل پرونده برای انجام مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند، از شهروندان خواست تا با رعایت نکات امنیتی در مراقبت از حساب های بانکی خود به محض مواجه با هرگونه مورد مشکوک در حوزه جرائم سایبری بلافاصله مراتب را از طریق تماس با شماره 05821823507 و یا با مراجعه به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir اطلاع دهند. 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط