رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۸-۱۱-۰۸ ۱۱:۰۳
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۱۶

دستگیری بیش از ۱۰۰ مجرم سایبری در خراسان شمالی

دستگیری

فرمانده انتظامی استان خراسان شمالی با اشاره به اینکه از کشف ۸۰۰ مورد جرم سایبری در سطح استان از ابتدای سال جاری تا کنون خبر داد و گفت:در طول این مدت ۱۱۶ مجرم سایبری در استان دستگیر و به مراجع قضائی معرفی شدند. 

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا : سردار "علیرضا مظاهری" فرمانده انتظامی استان خراسان شمالی، با اعلام جزئیات این خبر اظهار داشت: پلیس فتا استان خراسان شمالی با استفاده از کارشناسان مجرب و همچنین اشرافیت اطلاعاتی، خوشبختانه در حوزه برخورد با جرائم سایبری اقدامات بسیار خوبی را انجام داده است.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری تا کنون ۸۶ درصد از جرائم سایبری به وقوع پیوسته در استان با هوشیاری و تلاش کارشناسان پلیس فتا کشف شده است، افزود:با بررسی های بعمل آمده مشخص شده که بیشتری جرائم در حوزه بانکداری الکترونیکی بوده است.

این مقام ارشد انتظامی در استان با بیان اینکه برداشت های اینترنتی با ۵۹۳ فقره بیشترین جرم سایبری به وقوع پیوسته در استان بوده است،یاد آور شد:کلاهبرداری رایانه ای با ۳۳۱ فقره،هتک حیثیت و نشر اکاذیب با ۶۶ فقره و سایر جرائم نیز با ۲۱ فقره از جمله بیشترین جرائم سایبری به وقوع پیوسته در طول سال جاری در استان خراسان شمالی بوده است.

سردار مظاهری ادامه داد:از ابتدای سال جاری تا کنون ۸۰۰ مورد جرم سایبری در سطح استان کشف شده و در همین رابطه تعداد ۱۱۶ نفر مجرم نیز دستگیر و به مراجع قضائی معرفی شده اند.

فرمانده انتظامی استان خراسان شمالی با اشاره به اینکه اولین شکست در حوزه هر جرمی به مالباخته بر می گردد،خاطر نشان کرد:در مواردیکه مورد تهدید و اخاذی واقع شدید از انجام خواسته های فرد مقابل خودداری و حتما با پلیس فتا استان با شماره ۰۵۸۲۱۸۲۳۵۰۷ تماس حاصل نموده و یا به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir مراجعه کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط