رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:10
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 146720

دستگیری بیش از 100 مجرم سایبری در خراسان شمالی

دستگیری

فرمانده انتظامی استان خراسان شمالی با اشاره به اینکه از کشف 800 مورد جرم سایبری در سطح استان از ابتدای سال جاری تا کنون خبر داد و گفت:در طول این مدت 116 مجرم سایبری در استان دستگیر و به مراجع قضائی معرفی شدند. 

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا : سردار "علیرضا مظاهری" فرمانده انتظامی استان خراسان شمالی، با اعلام جزئیات این خبر اظهار داشت: پلیس فتا استان خراسان شمالی با استفاده از کارشناسان مجرب و همچنین اشرافیت اطلاعاتی، خوشبختانه در حوزه برخورد با جرائم سایبری اقدامات بسیار خوبی را انجام داده است.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری تا کنون 86 درصد از جرائم سایبری به وقوع پیوسته در استان با هوشیاری و تلاش کارشناسان پلیس فتا کشف شده است، افزود:با بررسی های بعمل آمده مشخص شده که بیشتری جرائم در حوزه بانکداری الکترونیکی بوده است.

این مقام ارشد انتظامی در استان با بیان اینکه برداشت های اینترنتی با 593 فقره بیشترین جرم سایبری به وقوع پیوسته در استان بوده است،یاد آور شد:کلاهبرداری رایانه ای با 331 فقره،هتک حیثیت و نشر اکاذیب با 66 فقره و سایر جرائم نیز با 21 فقره از جمله بیشترین جرائم سایبری به وقوع پیوسته در طول سال جاری در استان خراسان شمالی بوده است.

سردار مظاهری ادامه داد:از ابتدای سال جاری تا کنون 800 مورد جرم سایبری در سطح استان کشف شده و در همین رابطه تعداد 116 نفر مجرم نیز دستگیر و به مراجع قضائی معرفی شده اند.

فرمانده انتظامی استان خراسان شمالی با اشاره به اینکه اولین شکست در حوزه هر جرمی به مالباخته بر می گردد،خاطر نشان کرد:در مواردیکه مورد تهدید و اخاذی واقع شدید از انجام خواسته های فرد مقابل خودداری و حتما با پلیس فتا استان با شماره 05821823507 تماس حاصل نموده و یا به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir مراجعه کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط