رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:10
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 146752

رمز یک بار مصرف عامل افزایش امنیت در خرید های اینترنتی

رمز دوم

رئيس پليس فتا کيش در خصوص استفاده از رمز دوم یکبار مصرف اظهار داشت: این نوع رمز که برای مدت کوتاهی قابل استفاده و تنها برای یک خرید می توان از آن استفاده کرد، امنیت خوبی را برای خریدهای اینترنتی بوجود آورده است.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا : سرهنگ " محمدرضا رضایی " رئیس پلیس فتا کیش در تشریح جزئیات این خبر بیان داشت: با توجه به افزایش جرایم سایبری در کشور به ویژه جرم فیشینگ که بیش از نیمی از پرونده های پلیس فتا این جزیره را به خود اختصاص داده است راهکاری مناسب به نام رمز دوم یکبار مصرف وجود دارد که این رمز امنیت را در خریدهای اینترنتی به طور قابل توجهی افزایش می دهد .

سرهنگ رضایی گفت: در ماه گذشته با توجه به افزایش تمایل کاربران این جزیره به استفاده از رمز دوم یکبار مصرف تعداد پرونده هایی که در خصوص جرم فیشینگ در این پلیس تشکیل شده ، کاهش قابل توجهی نسبت به ماه های گذشته داشته است.

رئیس پلیس فتا کیش با اشاره به اینکه مهمترین رکن در خرید های اینترنتی داشتن امنیت است ، افزود: به همشهریان گرامی که تا کنون اقدام به راه اندازی رمز دوم پویا برای حساب های خود ننموده اند توصیه می کنم در اسرع وقت برای جلوگیری از گرفتار شدن در دام سارقان و کلاهبرداران سایبری جهت فعال نمودن رمز دوم یکبار مصرف خود اقدام کنند . 

وی درپایان با تاکید بر خدمات رسانی آنلاین پلیس فتا در حوزه های مختلف به ویژه دریافت مشاوره خاطر نشان کرد: همشهریان گرامی می توانند هر گونه مشاوره و راهنمایی را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir  به صورت آنلاین دریافت کنند. 

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط