رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۸-۱۱-۱۳ ۰۹:۱۰
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۳۳

کلاهبرداری ۱۴ میلیونی زن جوان از مرد ۵۹ ساله با ترفند ازدواج

ازدواج موقت

رئیس پلیس فتا استان یزد از شناسایی و دستگیری زن جوانی در فضای مجازی که با ترفند ازدواج توانسته بود با وعده های دروغین مبلغی در حدود ۱۴ میلیون تومان از مرد ۵۹ ساله کلاهبرداری کند، خبر داد . 

 پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا : سرهنگ ابوطالبی رئیس پلیس فتا استان یزد در تشریح خبر گفت: شاکی در اظهارات خود، آشنایی خود با فرد کلاهبردار را در یکی از گروه‌های دوستیابی عنوان کرد و گفت این زن با ارسال پیامی مبنی بر اینکه مدت ۶ ماه است با یک فرزند که سرپرستی وی را برعهده گرفته و از همسرش به دلیل اعتیاد متارکه کرده و به دلیل مشکلات مالی تمایل به ازدواج مجدد دارد.

سرهنگ ابوطالبی افزود: فرد کلاهبردار توانسته بود با جلب اعتماد اعم از ارسال عکس‌های خصوصی و شخصی و درد دل های مرسوم و سوء‌استفاده از احساسات مرد ۵۹ ساله  به بهانه عمل زیبایی و خرید لوازم آرایشی بهداشتی و ... اقدام به کلاهبرداری طی چند مرحله کرده و سپس متواری شده است . 

وی ادامه داد: متهم نیز فردی باهوش بوده و برای دریافت مبالغ واریزی شماره کارت دوستان خود را ارائه داده که ردپایی از خود بر جای نگذارد و از سویی حدود سه میلیون تومان فقط شارژ اخاذی کرده با عنوان بسته مکالمه و داده اینترنت، ولی هر‌بار با بهانه‌های مختلف از دیدار حضوری پرهیز و شاکی را فریب داده است.

این مقام انتظامی خاطر نشان کرد: افراد سودجو با راه اندازی صفحه‌های غیر‌اخلاقی در شبکه‌های اجتماعی و دادن وعده‌هایی در خصوص ازدواج دائم یا موقت و دوستی‌های غیر اخلاقی از کاربران کلاهبرداری کرده و باعث رواج فساد در جامعه می‌شوند، از این رو توصیه میگردد ضمن پایبندی به اصول شرعی و اخلاقی از ورود به شبکه‌های اجتماعی که باعث تخریب افکار آنها شده و گسست زندگی فردی و اجتماعی آنها را به دنبال دارد خودداری کرده و فریب وعده‌های دروغین شیادان اینترنتی را نخورند.

وی در پایان افزود: کاربران می‌توانند برای دریافت توصیه‌های پیشگیرانه پلیس فتا به سایت www.cyberpolice.ir مراجعه کنند و همچنین در صورت بروز مشکل از طریق شماره تماس ۲۱۸۲۵۰۵۰ با پلیس فتا استان یزد به صورت شبانه روزی تماس حاصل کنند.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط