رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:10
تنظیم اندازه قلم

پ

1:21
کد خبر: 146757

کپی 49 فقره کارت بانکی به وسیله اسکیمر

اسکیمر

رئیس پلیس فتا آذربایجان‌غربی گفت: افرادی که از طریق دستگاه اسکیمر اقدام به کپی کردن کارت‌های بانکی شهروندان می‌ کردند، دستگیر شدند.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ اکبر نصرتی رئیس پلیس فتا آذربایجان‌غربی در تشریح این خبر گفت: تعدادی از شهروندان ضمن مراجعه به پلیس فتا شهرستان شاهیندژ استان آذربایجان‌غربی،اعلام کردند با وجود اینکه کارت بانکی آنان نزد خودشان بوده، از حساب‌های آنان مبالغی بصورت غیرمجاز برداشت شده است، موضوع با جدیدیت در دستور کار کارشناسان قرار گرفت.

وی ادامه داد: با بررسی‌های فنی و پلیسی صورت گرفته مشخص شد تعداد دو نفر در مغازه‌ای با کار گذاشتن دستگاه اسکیمر اقدام به کپی‌برداری از کارت‌های بانکی مشتریان می‌ کردند.

این مقام انتظامی گفت: با دستور مقام قضایی ضمن شناسایی دو نفر متهم، در این راستا تعداد زیادی کارت خام و همچنین تعداد دو دستگاه اسکیمر در محل کار آن‌ها نیز کشف شد.

رئیس پلیس فتا آذربایجان‌غربی افزود: در بررسی‌های به عمل آمده مشخص شد افراد مذکور از تعداد 49 فقره کارت بانکی کپی‌برداری نموده و مبلغی در حدود یک میلیارد و سی میلیون ریال کلاهبرداری کرده بودند که با تلاش‌های کارشناسان از برداشت‌های بعدی نیز جلوگیری به عمل آمد.

سرهنگ نصرتی گفت: وارد کردن رمز عبور توسط مشتریان می‌تواند امنیت کارت‌های ‌بانکی را تضمین کند زیرا حتی در صورت وجود اسکیمر، بدون اطلاع از رمز، امکان برداشت از حساب‌های بانکی، امکان‌پذیر نیست.

وی ادامه داد: شهروندان باید مراقب باشند که در حین انجام عملیات بانکی چه از طریق دستگاه‌های کارت‌خوان و چه از طریق خودپرداز کسی رمز آن‌ها را مشاهده نکرده تا اطلاعات آن‌ها در دسترس دیگران قرار نگیرد.

این مقام مسئول گفت: شهروندان از طریق سایت پلیس فتا (www.cyberpolice.ir) می‌توانند با این پلیس در ارتباط بوده و مشکلات و سوالات خود را از این طریق با پلیس در میان بگذارند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط