رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:10
تنظیم اندازه قلم

پ

1:45
کد خبر: 146779

 واریز پول به بهانه برنده شدن در مسابقات رادیویی و تلویزیونی ترفند افراد کلاهبردار 

رجبی

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا ناجا با اشاره به اینکه واریز پول به بهانه برنده شدن در مسابقات رادیویی و تلویزیونی ترفند افراد کلاهبردار است ، به شهروندان توصیه کرد : برای واریز هر گونه وجوهات نقدی به حساب های مالی آنان ؛ ارسال شماره کارت و شماره حساب کافی است .

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا : سرهنگ دوم علی محمد رجبی رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا ناجا  در تشریح این خبر اظهار داشت : برنده شدن در مسابقات رادیویی و تلویزیونی یکی از ترفندهای مجرمان سایبری است که کلاهبرداران  با استفاده از این روش و با سوء استفاده از ضعف آموزشی هموطنان ، ضمن برقراری تماس تلفنی با مخاطبان طعمه های خود را انتخاب می کنند. 

این مقام مسئول ادامه داد : افراد سود جو با انجام مهندسی خاص و جلب اعتماد برخی افراد خوش باور با این ترفند قربانیان را به پای دستگاه عابر بانک کشانده و با انجام یک سری عملیات بانکی نسبت به برداشت غیر مجاز از حساب مالی آنان اقدام می کنند و با این شیوه فرد با دست خود وجوهاتی را به حساب مجرمان واریز می کند. 

وی بیان داشت : با اقدامات پیشگرانه و آموزشی پلیس فتا و همکاری مناسب رسانه ملی و خبرگزاری های رسمی کشور سطح آگاهی و دانش شهروندان افزایش داشته و به استناد به پرونده های ارجاعی از سوی مراجع قضایی به این پلیس ، سطح وقوع این گونه جرایم کاهش چشمگیری یافته است. 

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا ناجا با اشاره به اینکه اجرای طرح استفاده از رمز یک بار مصرف در تراکنش خرید های اینترنتی سطح وقوع جرایم برداشت غیر مجاز را کاهش داده است ، خاطر نشان کرد : هموطنان گرامی می توانند با برقراری تماس با مرکز امداد و فوریت های سایبری از طریق سایت رسمی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir گزارش مجرمانه این افراد سود جو و کلاهبردار را اعلام کنند. 

سرهنگ دوم علی محمد رجبی به هموطنان توصیه کرد : مراقب ترفندهای مختلف کلاهبرداران باشند ، به تماس های ناشناس از مراجع غیر رسمی پاسخ ندهند وآگاه باشند برای واریز هر گونه وجوهات نقدی به حساب های مالی آنان ؛ ارسال شماره کارت و شماره حساب کافی است و از افشای سایر اطلاعات کارت بانکی خود به سایر افراد خودداری کنند. 

این مقام انتظامی تصریح کرد : فراهم شدن امنیت نسبی در فضای مجازی نیازمند مشارکت و هوشیاری فعال هموطنان است . 
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط