رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:10
تنظیم اندازه قلم

پ

1:53
کد خبر: 146784

شناسایی عامل برداشت های غیر مجاز از حساب شهروندان در البرز

پلیس فتا ا البرز

جانشین فرمانده انتظامی استان البرز از کشف یک پرونده در خصوص برداشت های غیر مجاز از حساب شهروندان خبر داد و تاکید کرد: انجام عملیات بانکی و وارد کردن رمز توسط خود افراد می تواند ترفند مجرمان را خنثی کند.

پایگاه اطلاع‌ رسانی پلیس فتا: سردار سید جعفر حسینی، جانشین فرمانده انتظامی استان البرز با اعلام این خبر گفت: در پی مراجعه فردی به پلیس فتا شهرستان ساوجبلاغ به همراه مرجوعه قضائی از دادسرای این شهرستان مبنی بر برداشت 510 میلیون ریال از حسابش به صورت غیر مجاز، رسیدگی به موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت .

وی افزود: با بررسی های صورت گرفته از پرینت حساب شاکی مشخص شد که از طریق خرید با دستگاه pos یک طلافروشی در شهر قزوین، مبلغ مورد نظر برداشت شده است که بلافاصله ماموران پلیس فتا با دریافت حکم قضائی به مغازه طلافروشی اعزام شدند و در تحقیقات اولیه از فروشنده، به اطلاعاتی در خصوص خریدار دست یافتند .

این مقام انتظامی با بیان اینکه پرونده های مشابه دیگری نیز با این شیوه در اداره پلیس در حال رسیدگی است؛ ادامه داد: با توجه به اظهارات شاکیان، تیمی از کارشناسان پلیس فتا  تشکیل شد ومشخص شده است که همگی آن ها به تازگی پس از مراجعه به یک آرایشگاه مردانه در شهر هشتگرد متوجه شدند که از حسابشان مبالغی کسر شده است .

این مقام مسئول گفت: کارآگاهان سایبری با هماهنگی مقام قضائی متهم را در محل کارش شناسایی و دستگیر کردند و یک دستگاه اسکیمر که متهم از آن ها برای کپی کردن کارت های بانکی استفاده می کرد به همراه تعدادی کارت بانکی و کارت هدیه نیز کشف شد.متهم در بازجویی های صورت گرفته به جرم خود مبنی بر کپی کارت مشتریان و برداشت غیر مجاز از حساب قربانیان به مبلغ 2 میلیارد و 500 میلیون ریال اعتراف کرد .

جانشین فرمانده انتظامی استان البرز ضمن بیان اینکه تا کنون 9 نفر از مال باختگان شناسایی شده اند و تلاش برای شناسایی سایر مال باختگان ادامه دارد، به هموطنان بر لزوم دقت بیشتر در استفاده از کارت عابربانکی با توجه به افزایش سرقت به صورت اسکیمری تاکید کرد و گفت : انجام عملیات بانکی و وارد کردن رمز توسط خود فرد می تواند ترفند مجرمان را خنثی کند .

سردار حسینی خاطر نشان کرد : در صورتی که به علت ضرورت، قصد استفاده از کارت بانکی خود را دارید، حتی المقدور به جای کارت حساب اصلی و یا حقوقی خود، از کارت های هدیه یا کارت حساب با موجودی پایین استفاده کنید تا در صورتی که مشخصات کارت توسط دستگاه اسکیمر کپی شد، ضرر و زیان بالایی متوجه شما نشود.     

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط