رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:10
تنظیم اندازه قلم

پ

1:02
کد خبر: 146794

برگزاری کارگاه آموزشی "پیشگیری از آسیب‌های فضای مجازی" در سپاه

عکس جلسه

کارشناس پلیس فتا استان قم با حضور در کارگاه آشنایی با آسیب‌های فضای مجازی در جمع کارکنان سپاه یکی از مناطق این استان مهم‌ترین گام در پیشگیری از آسیب‌ها و خطرات فضای مجازی را ارتقاء دانش سایبری عنوان کرد.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا:کارشناس دایره تشخیص و پیشگیری فتا استان قم با حضور در جمع کارکنان سپاه به تشریح مباحثی پیرامون فرصت‌ها و تهدیدات فضای مجازی، تهدیدات شبکه‌های اجتماعی؛ جعل هویت و  سواد رسانه ای پرداخت واظهارداشت: از کاربران اینترنتی خواهانیم، با ارتقاء سواد رسانه‌ای و دانش علمی خود در فضای‌مجازی فعالیت داشته باشند تا بتوانند از فرصت‌های مثبت این فضا بهره مند شوند.

کارشناس پلیس فتا، هتک حیثیت، بی‌توجهی به حفاظت از اطلاعات شخصی واعتماد بی‌جا را از مهم‌ترین جرائم در حوزه فضای مجازی دانست و از مخاطبان خواست: حتی الامکان  در حافظه دستگاه‌های رایانه و تلفن همراه خود اطلاعات شخصی نگهداری نکنند ؛ زیرا امکان هرگونه دسترسی غیر مجاز و سرقت اطلاعات درفضای سایبری وجود دارد.

وی بسیاری از پرونده‌های این پلیس را مربوط به انتشار تصاویر خصوصی کاربران در فضای‌ مجازی دانست و تصریح کرد: کاربران با به اشتراک گذاشتن اطلاعات شخصی خود نظیر فیلم و عکس در این‌گونه کانال‌ها موجب می‌شوند افرادی از این فرصت سوء‌استفاده و اهداف مجرمانه شان ، مانند اخاذی، هتک حیثیت و نشر اکاذیب را عملی کنند.

این کارشناس فضای مجازی به هویت‌های کاذب در فضای مجازی اشاره کرد و متذکر شد:هموطنان به‌هیچ‌عنوان نباید به افراد غریبه آنلاین در فضای‌ مجازی اعتماد کنند، چراکه ممکن است فاقد آن مواردی که از خصوصیاتشان مطرح می کنند، باشند که منجر به سوء استفاده و کلاهبرداری شود.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط