رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:10
تنظیم اندازه قلم

پ

1:33
کد خبر: 146805

عدم توجه کاربر در خرید اینترنتی 12 میلیون ریال آب خورد

سرقت اینترنتی

فرمانده انتظامى شهرستان نهاوند با اشاره به کشف یک مورد پرونده برداشت از حساب بانکی توسط کارشناسان پلیس فتا، اظهار داشت: عدم توجه کاربر در خرید اینترنتی 12 میلیون ریال آب خورد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ احمد ساکی فرمانده انتظامی شهرستان نهاوند در تشریح این خبر گفت: در پی مراجعه و شکایت شخصی به پلیس فتا مبنی بر برداشت غیرمجاز بیش از 12 میلیون ریال از حسابش موضوع ضمن تشکیل پرونده تا شناسایی و دستگیری عامل یا عاملان ارتکاب جرم در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

این مقام انتظامی بیان کرد: پس از ثبت شکایت این فرد تحقیقات برای واکاوی زوایای پنهان پرونده آغاز و تحقیقات کارشناسان پلیس فتا نشان داد که سارق حساب بانکی در چندین نوبت از حساب مالباخته به صورت اینترنتی برداشت کرده است، در ادامه با پیگیری های شبانه روزی این پلیس متهم شناسایی شد.

وی اظهار داشت: در بررسی مستندات مشخص شد شاکی در یک سایت جعلی اقدام به خرید اینترنتی نموده و اطلاعات کارت بانکی‌اش از طریق صفحات فیشینگ درگاه بانکی به سرقت رفته است.

این مقام مسوول بیان داشت:از نشانه‌هایی که باید کاربران در ورود به درگاه‌های اینترنتی توجه کنند این است که درگاه‌های اصلی بانک‌ها در کشور با https شروع می‌شود و عدد تصادفی که در پایین صفحه اعلام می‌شود با هر بار کلیک تغییرمی کند اما در صفحات جعلی این عدد و حروف همچنان ثابت است.

سرهنگ ساکی در توصیه به کاربران گفت: کاربران فضاى مجازى مى‌بایست آگاهى خود را نسبت به تشخیص سایت و درگاه اصلى از جعلى افزایش دهند، همچنین فعال‌سازی رمزهای یک بار مصرف توسط بانک‌ها می‌تواند در کنترل اینگونه جرائم مؤثر باشد و با مراجعه شهروندان به بانک و فعال‌سازی این قابلیت، در هنگام خرید اینترنتی، یک رمز به شماره موبایل آنها ارسال می‌شود و این رمز تنها برای یک تراکنش اعتبار دارد و در مدت زمان کوتاهی فعال است.

فرمانده انتظامی شهرستان نهاوند گفت: پلیس فتا به‌صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و کاربران می‌توانند در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش گزارش‌های مردمی با ما در میان بگذارند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط