رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1398-11-17 08:34
تنظیم اندازه قلم

پ

3:25
کد خبر: 146811

فعالیت باند کپی برداری از حساب بانکی شهروندان در پوشش روزنامه فروشی

اسکیمر

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ از شناسایی و کشف پرونده با موضوع کلاهبرداری اینترنتی ، کپی از کارت عابر بانک شهروندان خبر داد و گفت: متهم درپوشش باجه روزنامه و تنقلات فروشی اهداف مجرمانه خود را عملی می‌ کرد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا : سرهنگ تورج کاظمی رئیس پلیس فتا تهران بزرگ در تشریح این خبر گفت: مردی 36 ساله ساکن شهرک ولیعصر با ارائه شکایتی از دادسرای مبارزه با جرایم رایانه ای به پلیس مراجعه و در اظهارات خود بیان کرد مبلغ80،000،000 ریال از حسابم به سرقت رفته است و کارت بانکی نزد خودم بوده وهیچ کسی بصورت فیزیکی به آن دسترسی نداشته است و به فرد خاصی هم مظنون نمی باشم.

این مقام انتظامی ادامه داد: با ارائه شکایت، تیم تجسس پلیس تحقیقات خود را دراین زمینه آغاز کرد و کارآگاهان متوجه شدند شاکی اخیراً از سوپرمارکتی در حوالی شهرک ولیعصر تهران اقدام به خرید کالا کرده است و دسترسی و سرقت از حساب بانکی وی بعد خرید از سوپرمارکت مذکور رخ داده ؛ با این سرنخ پلیس ، گام بعدی را برای شناسایی متهم آغاز نمود و در بررسی های فنی متوجه شد متهم با پول مسروقه اقدام به خرید سه دستگاه گوشی همراه کرده است  .

رئیس پلیس پایتخت گفت : مأموران در حین بررسی موضوع، متوجه شدند پرونده های مشابه دیگری با همین شگرد در پلیس مطرح رسیدگی می باشد و با دقت نظر کارآگاهان و طی اشتراک گیری شگرد متهم یا متهمین در پرونده ها با هم ارتباط دارد. پس از ردگیری مشخص شد متهم اصلی با افرادی دیگر اقدام به خرید طلا، جواهر، لپ تاپ ، تلفن همراه ، موتورسیکلت هوندا 1000 سی سی کردهاست. حدود 15 پرونده ظرف 12 روز به پلیس ارجاع که طی تلاش شبانه روزی افسران این پلیس مشخص شد محل کپی شدن کارت های تعدادی از شکات باجه روزنامه و تنقلات فروشی واقع در چهاردانگه اسلامشهر می باشد و با یک باند کپی برداری کارت مواجه می باشد.

وی در ادامه افزود: موضوع با دادسرای مبارزه با جرایم رایانه ای هماهنگ و در اقدام فنی و تعقیب و مراقبت شبانه روزی و هوشیاری و تلاش مأمورین متهم که مردی 30 ساله ، ساکن تهران بود شناسایی گردید، با اعزام تیمی از پلیس در یک عملیات غافلگیرانه متهم و هم دست وی در کیوسک روزنامه فروشی دستگیر و به پلیس منتقل گردیدند و مأمورین در حین دستگیری متهمان یک دستگاه اسکیمر، یک دستگاه لپ تاپ که در جهت اعمال مجرمانه متهمین مورد استفاده قرار می گرفت کشف و ضبط  کردند . 

سرهنگ کاظمی اظهار داشت : متهمان پس از دستگیری با مشاهده مدارک و مستندات پلیس صراحتاً به سرقت از کارت بانکی شهروندان اعتراف و بیان کردند به صورت باند 4 نفر فعالیت می کنیم و ابتدا در سوپرمارکتی در شهرک ولیعصر تهران اقدام به کپی کارت افراد نموده و پس از دستیابی به مقداری پول که از وجوه سرقتی بدست آمد اقدام به اجاره دکه روزنامه فروشی در چهاردانگه اسلامشهر کرده با توجه به موقعیت تجاری و دسترسی به اطلاعات زیادی از شهروندان قصد کلاهبرداری کلانی را داشتیم که دستگیر شدیم.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ گفت : در مرحله بعدی اکیپی از مأموران به مخفیگاه دو متهم دیگر واقع در شهریار اعزام و موفق به دستگیری آنان شدند که از آن محل یک دستگاه لپ تاپ که حاوی اطلاعات بانکی شهروندان به دام افتاده و تعداد 100 فقره کارت بانکی خام ، تعدادی مدارک شناسایی شناسنامه و کارت ملی افراد غیر و همچنین یکدستگاه موتورسیکلت پالس ان اس دارای سابقه سرقت کشف گردید و متهمین برای انجام اقدامات مجرمانه خود و دسترسی و نقل و انتقال اطلاعات شهروندان و ابزار های مجرمانه خود به سرقت برده اند.

رئیس پلیس فتا پایتخت با اشاره به اینکه متهمان در پلیس فتا فاتب دارای بیش از 20 فقره پرونده با ارزش مالی حدود 200،000،000 ریال می باشند ، اظهار داشت : نهایتاً پرونده پس از تکمیل و بررسی های لازم به همراه متهمان و شاکیان به دادسرای مبارزه با جرایم رایانه ای ارسال شد .

این مقام مسئول به شهروندان متذکر شد: برخی از مجرمان با سوء استفاده از اعتماد شهروندان و ارائه کارت با رمز اول اقدام به کپی برداری از آن نموده و سپس دست به سرقت موجودی کارت بانکی می کنند. لذا در هنگام خرید حتماً فرد دارنده کارت باید رمز اول را خود وارد نماید و از در اختیار گذاشتن رمز های کارت به افراد غریبه خودداری کند . 

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط