رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:10
تنظیم اندازه قلم

پ

1:21
کد خبر: 146814

فرجام دوستی های اینترنتی قبل از ازدواج

فرجام دوستی های قبل از ازدواج

رئیس پلیس فتا استان یزد با تشریح روابط عاطفی در فضای مجازی تصریح کرد : کاربرانی که ارتباطشان با انگیزه ازدواج است، باید توجه داشته باشند که این رابطه بیشتر بر عشق ورزی کور استوار است. 

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ ابوطالبی، رئیس پلیس فتا استان یزد در تشریح این خبر اظهار داشت:  دلبستگی‌های بوجود آمده در دوستی‌های اینترنتی در دراز‌مدت ممکن است باعث سوء‌استفاده افراد فرصت‌طلب شود و در تجربه این دوستی‌ها، فرصتی برای انتخاب و شناخت صحیح دختر و پسر از یکدیگر به وجود نمی‌آید.

رئیس پلیس فتا استان یزد با توجه به آسیب ها و تهدیدات شبکه‌های اجتماعی در کشور، توصیه کرد: دختران و پسران جوان که اغلب برای سرگرمی وارد چت روم های مجازی می‌شوند، باید به این نکته توجه داشته باشند که این شبکه‌های اجتماعی علاوه بر سرگرمی، خطراتی هم دارد که باید به آن ها توجه کنند. 

وی گفت: کاربرانی که ارتباطشان با انگیزه ازدواج است، باید توجه داشته باشند که این رابطه بیشتر بر عشق ورزی کور استوار است و عقلانیت در این گونه تصمیم گیری‌ها وجود ندارد، از سویی دوستی‌های اینترنتی نه تنها مشکلی را برای پسران و دختران حل نمی‌کند، بلکه اگر این روابط به ازدواج بینجامد، در زندگی مشترک سوء‌ظن و بی‌اعتمادی را برای دو طرف به همراه دارد.

این مقام انتظامی افزود: با توجه به هویت‌های کاذب در فضای مجازی به هیچ عنوان با افرادی که در شبکه‌های اجتماعی دوست شده‌اند و اطلاعات کافی از آنها ندارند قرار ملاقات‌های حضوری، خصوصا در اماکن خلوت نگذارند و به منزل، باغ و... که از سوی این افراد دعوت می‌شوند نروند و بهتر است والدین خود را در جریان دوستی‌های خود در شبکه‌های اجتماعی بگذارند .

وی گفت: پلیس فتا از کلیه کاربران می‌خواهد در صورت مواجهه با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرسCyberpolice.ir  لینک ثبت گزارشات مردمی به پلیس فتا اعلام کنند.
 
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط