رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:10
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 146835

هتک حثیت همچنان در فضای مجازی ادامه دارد

12

رئیس پلیس فتا کرمان از شناسایی شخصی که به قصد سرگرمی اقدام به انتشار تصاویر شخصی افراد از طریق شبکه اجتماعی اینستاگرام کرده بود ، خبر داد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا‌: سرهنگ امین یادگارنژاد رئیس پلیس فتا کرمان در تشریح این خبر گفت: در پی مراجعه فردی به این پلیس با در دست داشتن مرجوعه قضایى و درخواست رسیدگى به شکوائیه خود مبنى بر انتشار تصاویر خصوصی او در فضای مجازی که باعث برهم خوردن آرامش روانی و در خطر بودن ابرو و سلب آسایش وی شده است پرونده به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.
 
وی خاطر‌نشان کرد: پس از اخذ مستندات و اظهارات با همکاری شاکی و اقدامات فنی و شیوه شگرد‌های خاص پلیسی متهم شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی دستگیر و جهت تحقیقات تکمیلی به این پلیس منتقل شد.

 این مقام انتظامی بیان کرد: با توجه به اظهارت متهم مشخص شد که شاکی یک رابطه دوستی قدیمی با متهم داشته که طی اختلافاتی این رابطه به هم خورده و همین امر زمینه سوء استفاده سودجویان را فراهم کرده است.

یادگارنژاد به کاربران هشدار داد و گفت: هرگونه مزاحمت و انتشار تصاویر خصوصی و خانوادگی افراد در فضای سایبری برابر ماده ۱۷ قانون جرایم رایانه‌ای جرم محسوب شده و قانون گذار برای آن مجازات تعیین کرده است .

وی بیان داشت: فضای مجازی مکان مناسبی برای حل کردن اختلافات خانوادگی و همچنین انتقام جویی نیست ولی متاسفانه کماکان مشاهده می‌شود که برخی از شهروندان این مکان را برای تسویه حساب انتخاب می‌کنند

سرهنگ یادگارنژاد خاطرنشان کرد: شهروندان در صورت بروز مشکل و مواجهه با جرائم رایانه‌ای می‌توانند با مراجعه به پلیس فتا از مشاوره‌ها و راهنمایی‌های کارشناسان این پلیس در جهت رفع مشکلات احتمالی استفاده و یا با مراجعه به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش تماس‌های مردمی درخواست خود را ثبت کنند.

 

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط