رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:10
تنظیم اندازه قلم

پ

2:17
کد خبر: 146836

دسترسی غیر مجاز مدیر عامل شرکت به ایمیل کارمند سابقش

دسترسی غیرمجاز

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ از شناسایی مدیرعامل شرکت تبلیغاتی که با دسترسی غیرمجاز به ایمیل یکی از کارمندان سابقش که اقدام به ارسال تصاویر نامتعارف برای مخاطبین شاکی می کرد، خبر داد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا : سرهنگ تورج کاظمی رئیس پلیس فتا تهران بزرگ در تشریح این خبر گفت : خانمی 28 ساله با در دست داشتن شکایتی از دادسرای مبارزه با جرایم رایانه ای به پلیس اظهار داشت فردی ناشناس به ایمیل من دسترسی غیرمجاز پیدا کرده و با تغییر رمز عبور آن مانع وارد شدن به حساب کاربری ام شده است و در بررسی که از طریق مخاطبینم انجام دادم متوجه شدم متهم تعدادی از تصاویر شخصی ام را در شبکه اجتماعی اینستاگرام منتشر کرده و باعث هتک حیثیت و آبرویم شده است.

این مقام انتظامی ادامه داد : پرونده با هماهنگی دادسرای مبارزه با جرایم رایانه ای در دستور کارمهندسان فتا قرار گرفت، کارآگاهان پلیس تحقیقات خود را آغازکردند در گام اول مامورین احتمال دادند که متهم از افراد نزدیک و آشنا به محیط کار و یا اقوام شاکی باشد ودر گام دوم از شاکی پیرامون اتفاقات اخیری که با برخی از افراد نزدیک به او برایش انجام شده تحقیق نمودند ولی شاکی ازهر گونه اختلاف و مشکل با اطرافیانش ابراز بی اطلاعی نمود و نتوانست سرنخ مناسبی به کارآگاهان دهد.

سرهنگ کاظمی افزود : با پیگیری های فنی مأموران، متهم مردی 35 ساله و ساکن حوالی هفت چنار تهران شناسایی و به پلیس احضار شد و  با حضور وی و دعوت از شاکی، مشخص شد متهم مدیرعامل شرکت و رئیس اسبق شاکی بود و شاکی چندی پیش در آن شرکت مشغول به کار بوده است ولی بخاطر بروز اختلاف از آن شرکت خارج شده است .

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ بیان داشت : متهم در اظهاراتش گفت شاکیه مدت 3 سال در شرکت بنده مشغول به کار بوده که دراین اواخر نسبت به کار سستی نموده و عذر وی را خواستم و تقاضای تحویل لپ تاپ شرکت را از ایشان نمودم که وی لپ تاپ شرکت را تحویل نداد.

این مقام مسئول ادامه داد : متهم انگیزه این کارغیراخلاقی را این گونه بیان داشت "هنگامی که شاکی در زمان اشتغال در شرکت با ایمیل شخصی خود مطالبی را برایم ارسال می کرد به رمزهای حساب کاربری او دسترسی و آگاهی پیدا نمودم و زمانی که وی لپ تاپ شرکت را به سرقت برد من نیز بخاطر انتقام از وی ؛ ضمن دسترسی به حساب کاربری شاکیه با تغییر رمز ورودی، دسترسی ایشان را نیز قطع نمودم و مطالبی علیه او به همراه تصاویرش، در شبکه اجتماعی اینستاگرام منتشر کردم.

رئیس پلیس فتا پایتخت از تحویل متهم به دادسرای مبارزه با جرایم رایانه ای خبر داد و گفت : قاعده طلایی اخلاق، رازداری و امانت داری در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی را رعایت نماییم باید خودمان را به جای دیگران بگذاریم و اگر راضی بودیم همان اتفاقی که برای دیگران می افتد، برای ما هم رقم بخورد، آنگاه به این قاعده عمل کرده ایم.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط