رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-02-28 10:44
تنظیم اندازه قلم

پ

1:53
کد خبر: 146838

راهکارهایی برای جلوگیری از هک شدن حساب واتس‌آپ

whatsapp

همانطور که همگی می‌دانیم پیام رسان واتس‌آپ هم اکنون متعلق به فیس بوک است، یک برنامه محبوب در بین شبکه‌های اجتماعی، که راه‌اندازی آن بسیار آسان است.
 

  اما اگر در حین تنظیم حساب واتس‌آپ احتیاط نکنید‌، این فرآیند ساده‌، حساب شما را در معرض برخی آسیب پذیری‌ها و تهدیدها قرار می‌دهد.  خوشبختانه‌، کد فعال سازی 6 رقمی‌، یک خط دفاعی قوی و عالی برای اطمینان از امنیت حساب کاربری شما در برابر هکرها می‌باشد.

با این حال‌، همانطور که در حادثه هک اخیر اخیر علیه جف بزوس‌، مدیرعامل آمازون‌، ‌مشاهده شد که این اقدامات امنیتی برای تأمین امنیت کافی نیست.  اما اگر به صورت شانسی هکر کد امنیتی 6 رقمی شما را بدست آورد نوعی مکانیزم ایمنی  در اختیار شما قرار می‌گیرد.

 چگونه می‌توان ایمنی حساب واتس‌آپ خود را تأمین کرد؟ در شرایط عادی‌، بازگشت به حساب هک شده واتس‌آپ بسیار ساده است: برنامه را باز کنید و ضمن ورود به سیستم‌، برنامه کد 6 رقمی دیگری را برای شما ارسال می‌کند.

960x0_0.jpg

اما مشکل زمانی بروز می‌کند که یک هکر، حساب کاربری شما را داشته باشد، و عمدا کدهای تایید نادرست را ایجاد کند تا از ورود شما به حساب خودتان به مدت ۱۲ ساعت جلوگیری شود.

 سناریوی بدترین حالت زمانی بوجود می‌آید که کاربر فرآیند احراز هویت 2 مرحله‌ای را تنظیم نکرده است‌، در این صورت به هکر اجازه می‌دهد از یک پین امنیتی برای خود استفاده کند و دسترسی کاربر به حساب واتس‌آپ خودش را برای مدت زمان کلی 7 روز محدود می‌کند.

بنابراین‌، همیشه پیروی از 2 قانون اساسی مهم است:

●    کد تایید ۶ رقمی خود را فاش نکنید‌- مهم نیست که والدین، خانواده و یا دوستان شما باشند. دلیلی ندارد کسی  از کد Whatsapp که در SMS ارسال می‌شود بپرسد، بنابراین هرگز جزئیات را فاش نکنید.

●      فرآیند کد تأیید ‌2 مرحله‌ای را تنظیم کنید‌- اگر حساب شما به دلایلی هک شود‌، کد امنیتی 2 مرحله‌ای تضمین می‌کند که فقط کاربر دسترسی به حساب واتس‌آپ دارد.

نحوه تنظیم پین امنیتی:

- Whatsapp را باز کنید و به گزینه تنظیمات بروید.
- حساب کاربری را انتخاب کنید و تأیید صحت 2 مرحله‌ای را انجام دهید.
- پین امنیتی 6 رقمی خود را تنظیم کنید.
- هر بار که واتس‌آپ خود را نصب می‌کنید‌، از شما این کد خواسته می‌شود.  همچنین اگر کد خود را فراموش کردید‌، می‌توانید آدرس ایمیل خود را نیز به عنوان پشتیبان اضافه کنید.

مترجم: خانم رحیمی

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط