رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:10
تنظیم اندازه قلم

پ

1:07
کد خبر: 146848

انتشار دهنده بدافزارهای جاسوسی در شبکه های اجتماعی دستگیر شد

هکر جوان

رئیس پلیس فتا خراسان جنوبی از شناسایی و دستگیری نوجوانی که در فضای مجازی اقدام به  فروش نرم افزارهای دسترسی غیر مجاز به اطلاعات شخصی افراد را می کرد، خبر داد و گفت: پلیس فتا با افراد خاطی که در این زمینه فعالیت کنند برخورد قانونی خواهد کرد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس: سرهنگ محمدپور، رئیس پلیس فتا خراسان جنوبی در تشریح این خبر اظهار داشت: کارشناسان پلیس فتا عامل تشکیل دهنده گروه و کانالی در شبکه‌های اجتماعی را رصد و شناسایی کردند که اقدام به فروش  نرم افزارهای دسترسی غیر مجاز به اطلاعات شخصی افراد را می کرد. 

وی ادامه داد: پس از پیگیری کارشناسان پلیس فتا مدیراین کانال که فردی نوجوان بود، شناسایی شد و با هماهنگی مراجع قضایی به اداره پلیس منتقل شد.

این مقام انتظامی گفت: پس از حضور متهم در اداره پلیس و بررسی‌های صورت گرفته، مشخص شد تعداد زیادی نرم افزار دسترسی غیر مجاز،  روی گوشی متهم نصب بوده است  و این نرم افزارها را به همراه آموزش‌های خود برای اعضای کانال و گروه به فروش می‌رسانده است. هدف این نوجوان از فروش و آموزش این نرم افزارها، کسب درآمد و کنجکاوی بوده است که پرونده وی برای سیر مراحل قضایی به دادسرا ارسال شد.

رئیس پلیس فتا خراسان جنوبی تاکید کرد: فروش و آموزش  نرم افزارهای دسترسی به اطلاعات خصوصی افراد، در فضای مجازی جرم بوده و پلیس فتا با افراد خاطی که در این زمینه فعالیت کنند برخورد قانونی خواهد کرد.

سرهنگ محمد پور خاطر نشان کرد: شهروندان هشدار‌های پلیس فتا را جدی بگیرند و در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای ‌مجازی یا پیام‌رسان‌های‌‌ موبایلی موضوع را از طریق نشانی پلیس‌ فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط