رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:10
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 146858

باند سارقان اینترنتی با کلاهبرداری یک میلیارد ریالی متلاشی شد

کشف و دستگیری اعضای باند 4 نفرِ کلاه‌برداری و سرقت اینترنتی

رئیس پلیس فتا استان کردستان از شناسایی یک باند چهار نفره سارقان اینترنتی که با ترفندهای مختلف ، یک میلیارد ریال از شهروندان کلاهبرداری کرده بودند ، خبر داد . 

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس ‌فتا: سرهنگ مهدی دانش پور، رئیس پلیس فتا استان کردستان در تشریح این خبر اظهار داشت: پیرامون اهداف و اقدامات اطلاعاتی صورت گرفته در بستر فضای مجازی و طی رصدهای صورت گرفته و ورود پرونده‌هایی با موضوع برداشت از حساب شهروندان در شهرهای مختلف استان، موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

این مقام انتظامی ادامه داد: با توجه به مستندات کشف‌ شده توسط کارشناسان این پلیس و مدارک ارائه‌ شده توسط شاکیان، کارآگاهان پلیس فتا متوجه شدند کانال تلگرامی و صفحه ای در اینستاگرام با موضوعات فروش شارژ ارزان، ماهواره جیبی، همسریابی، ماساژور و غیره به‌ صورت گسترده، اقدام به فریب، کلاه‌برداری و کسب اطلاعات مالی افراد می‌کند.

سرهنگ دانش پور گفت: بعد از بررسی‌های این پلیس چهار نفر، به‌عنوان مجرم دریکی از شهرستان‌های استان شناسایی شدند و از محل اختفای متهم اول چند دستگاه سیستم کامپیوتری، گوشی تلفن هوشمند، چندین سیم‌کارت و کارت‌بانکی با اسامی مختلف کشف و ضبط شد که در ادامه بازجویی و تحقیقات، متهم اعتراف کرد چند شریک دیگر دارد که با طراحی سایت‌های جعلی با عنوان مختلف ازجمله "صیغه یابی" فعالیت می‌کنند که با دستور قضایی متهمان دیگر نیز شناسایی و دستگیر و جهت سیر مراحل قانونی به دادسرا اعزام شدند. 

رئیس پلیس فتا استان کردستان به هموطنان هشدار داد: به‌هیچ‌ وجه فریب افراد تبهکار را نخورده و ضمن بی توجهی به تبلیغات واهی در سایت‌ها و  شبکه‌های اجتماعی، مشخصات بانکی خود را در آن‌ها وارد نکنندو در صورت مواجهه با موارد مشکوک می‌توانند با مراجعه به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir با پلیس فتا در ارتباط باشند. 
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط