رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:10
تنظیم اندازه قلم

پ

1:50
کد خبر: 146864

نشست هم‌اندیشی پلیس، مسئولان و فعالان فضای مجازی در اراک برگزار شد

نشست هم‌اندیشی پلیس فتا

رئیس پلیس فتا استان مرکزی در نشست هم‌اندیشی پلیس، مسئولان و فعالان فضای مجازی گفت: همه شرایط و ضوابط تبلیغ و اقدام داوطلبان مجاز به تبلیغات نمایندگی مجلس شورای اسلامی در فضای مجازی، تابع قوانین و مقررات ستاد برگزاری انتخابات است.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ احسان آنقی رئیس پلیس فتا استان مرکزی در نشست هم‌اندیشی با فعالان فضای مجازی و شورای اطلاع‌رسانی استانداری مرکزی که در سالن جلسات استانداری استان مرکزی برگزار شد، اظهار داشت : پلیس فتا بر حسب مأموریت‌های ذاتی و محوله خود به صورت عام فضای مجازی را رصد می‌کند و هرگونه جرائم و موارد مغایر با قوانین و موازین تعیین‌شده را احصاء کرده و به مراجع قضایی اعلام می‌کند.

وی ادامه داد : با توجه به نزدیک شدن ایام انتخابات پیش رو در مجلس شورای اسلامی ضمن دعوت از هم‌وطنان به حضور حداکثری و پرشور در پای صندوق‌های رأی، پلیس فتا استان مرکزی رصد فعالیت‌ها و جریانات خبری مرتبط به انتخابات در فضای مجازی را از اولویت‌های خود دانسته و در صورت مشاهده مواردی مبنی بر رؤیت تخلفات انتخاباتی و تبلیغاتی به ستاد برگزاری انتخابات وزارت کشور و سایر مراجع ذی‌صلاح قانونی منعکس می‌ کند . 

این مقام انتظامی عمده‌ترین تخلفات انتخاباتی را آغاز تبلیغات زودهنگام در فضای مجازی اعلام کرد و بازه زمانی انجام تبلیغات مجاز انتخاباتی با بهره‌گیری از فضای سایبر را، همان تبلیغات در فضای واقعی به مدت ۷ روز برشمرد و گفت: در خارج از محدوده زمانی تعیین‌شده، هرگونه تبلیغات انتخاباتی برای کاندیداها جزو موارد تخلفاتی به شمار می‌رود.

سرهنگ آنقی یکی از آفت‌های فضای مجازی در دوران انتخابات افزایش شایعات بی‌پایه و اساس علیه اشخاص و گروه‌های سیاسی دانست و افزود: رسانه‌ها و فعالان فضای مجازی می‌تواند نقش مهمی در ترغیب عمومی به مشارکت در انتخابات و احیای اعتماد همگانی به نحوه برگزاری انتخابات ایفا نماید. اطلاع‌رسانی دقیق و شفاف از فرایند انتخابات، تبیین اهداف و ثمرات شرکت در انتخابات و ایضاح اختیارات نمایندگان مجلس و نقش آنان در آینده سیاسی کشور از تدابیری است که رسانه‌ها و فعالان فضای می‌تواند در جریان سالم و پرنشاط انتخابات و رقابتی نمودن آن ایفا نمایند.

رئیس پلیس فتا استان مرکزی  بیان داشت : رسانه‌ها می‌توانند با فعالیت دقیق و سنجیده در عرصه انتخابات، افراد تأثیرگذار و مورد اعتماد نظام را وارد مجلس کنند. از طرف دیگر رسانه‌ها باید از تبلیغات کاذب و ورود افراد ناکارآمد و غیرمفید به عرصه انتخابات و تبلیغات جلوگیری کنند. به همین دلیل رسانه‌ها باید با آموزه‌های دینی و قوانین الهی در طول انتخابات تبلیغ نمایند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط