رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۸-۱۱-۲۰ ۱۱:۵۳
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۲۵

برداشت غیر مجازی که آبروی نوه را پیش پدر بزرگ برد

برداشت غیر مجاز

رئیس پلیس فتا استان فارس از دستگیری عامل برداشت غیر مجازاینترنتی از حساب بانکی شهروند شیرازی خبر داد و گفت: عدم دقت در حفظ  اطلاعات حساب های بانکی، زمینه ساز جرایم اینترنتی می‌شود.

پایگاه اطلاع‌‌ رسانی پلیس فتا‌‌: سرهنگ حشمت سلیمانی رئیس پلیس فتا استان فارس درتشریح این خبر گفت: با مراجعه مردی ۶۲ ساله به  پلس فتا مبنی بر برداشت غیرمجاز ۹۰ میلیون ریال از حساب بانکی‌اش، موضوع در دستور کار تیمی از کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

این مقام انتظامی تصریح کرد: در اقدامات کارشناسی و اولیه کارشناسان این پلیس مشخص شد که متهم با استفاده از کارت شاکی اقدام به خرید یک موتورسیکلت از یک فروشگاه کرده است.

سرهنگ سلیمانی گفت: در بررسی‌های بیشتر مشخص شد متهم نوه شاکی است و وی پس از حضور در این پلیس منکر انجام هر گونه عمل مجرمانه‌ ای شد ولی با دیدن ادله دیجیتال و مستندات لب به اعتراف گشود و با پذیرش بزه انتسابی خود اعتراف کرد.

وی افزود: متهم در اعترافات خود بیان داشت: همیشه می دانستم که مبالغ زیادی پول در کارت بانکی پدربزرگم موجوداست و همچنین از رمز کارت بانکی ایشان نیز با خبر بودم و از طرفی دوستانم همگی موتورسیکلت داشتند و من هم می‌خواستم مثل آنها یک موتورسیکلت داشته باشم و این موضوعات باعث وسوسه من شد و بدون اینکه پدربزرگم متوجه شود با کارت بانکی ایشان اقدام به خرید یک موتورسیکلت برای خودم کردم.

سرهنگ سلیمانی به شهروندان توصیه کرد: کارت‌ها و اطلاعات بانکی خود را در محل‎‌های امن و دور از دسترس دیگران نگهداری نمایند و هنگام انجام هرگونه تراکنش بانکی دقت نمایند که اطلاعات بانکی آنها در اختیار افراد دیگر قرار نگیرد.

در پایان رئیس پلیس فتا استان فارس از عموم مردم خواست تا هشدار های پلیس فتا را جدی گرفته و در صورت مواجهه با موارد مشکوک موضوع را سریعاً از طریق وب‌سایت پلیس فتا به آدرسwww.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی یا با شماره تلفن ۰۷۱۲۱۸۲۷۸۰۴ گزارش کنند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط