رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۸-۱۱-۲۰ ۱۲:۵۲
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۱۸

فریب تبلیغات کاذب اینترنتی را نخورید

تبلیغات کاذب

کارشناس پلیس فتا استان قزوین مهمترین عامل پیشگیری از آسیب های فضای مجازی را کسب اطلاعات و آگاهی کاربران برشمرد و از شهروندان خواست : به تبلیغات کاذب و وسوسه انگیز در بستر شبکه های اجتماعی توجه نکنند.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: ستوان‌ یکم علی نجفی کارشناس پلیس فتا قزوین ضمن حضوردرهمایش پیشگیری از آسیب های اجتماعی که در سالن جلسات شهرداری استان قزوین برگزار شد با بیان اینکه گسترش ارتباطات درونی انسان ها به واسطه تجهیزات الکترونیکی و هوشمند به امری انکار ناپذیر تبدیل شده است، خاطر نشان کرد: همین امر باعث شده است افراد با توجه به سهولت استفاده از فضای مجازی و همچنین انجام کارهای روزمره، روزانه وقت زیادی را صرف استفاده از این فضا کنند . 

ستوان نجفی با اشاره به آسیب های فضای مجازی عنوان کرد: یکی از آسیب های مهم که اکثر افراد با آن درگیر هستند، کلاهبرداری اینترنتی است که در نهایت منجر به برداشت غیرمجاز از حساب بانکی مالباختگان می شود.

کارشناس پلیس فتا استان قزوین در توصیه به افراد حاضر در همایش بیان داشت: خرید در بستر فضای مجازی باید از طریق فروشگاههای معتبر دارای نماد اعتماد الکترونیکی ENAMAD باشد.

وی در ادامه با موضوع تبلیغات کاذب و خارج از تصور در بستر فضای مجازی گفت: شهروندان مراقب باشند فریب تبلیغات کاذب افراد کلاهبردار را نخورند.

این مقام مسئول در خاتمه این مراسم ضمن تقدیر و تشکر از حضور دکتر ریاحی رئیس سازمان روانشناسان کشور و همچنین مجموعه ریاست و کارکنان خانه روانشناسان و حرف یاورانه استان قزوین، سازمان بهزیستی استان قزوین، شهرداری قزوین، معاونت اجتماعی نیروی انتظامی استان قزوین و تمامی عوامل برگزار کننده همایش پیشگیری از آسیب های ا فضای مجازی درخواست کرد: کاربران در صورت مشاهده موارد مشکوک کلاه‌برداری سایبری و یا سایر موضوعات، آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری، گزارش کنند.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط