رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:10
تنظیم اندازه قلم

پ

1:29
کد خبر: 146901

دستیابی به اطلاعات خصوصی شما ،هدف سارقان و مزاحمان اینترنتی است

امنیت اطلاعات

رئیس پلیس فتا گلستان از شهروندان خواست: مراقب اطلاعات شخصی و خصوصی خود باشند تا زمینه هتک حیثیت و مزاحمت های اینترنتی و کلاهبرداری ها فراهم نشود.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ دوم ابراهیم پرسا رئیس پلیس فتا گلستان در تشریح این خبر گفت: متاسفانه شاهد این موضوع هستیم که برخی از شهروندان از اطلاعات خصوصی و مهم خود در فضای مجازی و نیز در حافظه تجهیزات هوشمند و رایانه ای خود، مراقبت نمی کنند.

وی افزود: پرونده های زیادی وجود دارد که که علت اصلی وقوع آنها، سهل انگاری و بی دقتی شهروندان در نگهداری از اطلاعات شخصی و خصوصی شان می باشد.

سرهنگ پرسا گفت: کاربران عزیز تحت هیچ شرایط ، تصاویر شخصی ، خانوادگی و محیط کار خودشون را در فضـای مجازی  بارگذاری نکنند  تا زمیـنه  بـروز جـرائم و  هتک حیثیت برای فرصت طلبان و مزاحمین اینترنتی  فراهم نشود .  

این مقام مسئول خاطر نشان کرد : کاربران از نگهداری اطلاعات شخصی و محرمانه در حافظه تجهیزات هوشمند و یا حافظه هایی که ایمن نیستند، خودداری کنند و برای محافظت بهتر از اطلاعاتشان آنها را در حافظه خارجی یا هارد اکسترنال که قابل رمزگذاری هست، قرار دهند.  

وی در ادامه از کاربران خواست با مصادیق مجرمانه در قانون جرائم رایانه ای آشنا باشند و در هنگام فعالیت در این فضا ،  متعـهد به اصول اخلاقی و عرف جامعه باشند.  

این مقام انتظامی تصریح کرد: شهروندان عزیز هر مطلب و محتوایی را  که ممکن است آثار و تبعاتی را برای سایرین به دنبال داشته باشد براحتی منتـشر  نکنند و از قبل در این خصوص تاَمل بکنند و  از درج مطالب توهین آمیز بر علیه افـراد ، شخصیت ها ، مقامات و سایر کاربران در شبکه های اجتماعی خودداری کنند .

رئیس پلیس فتا استان گلستان از هموطنان درخواست کرد : در صورت مواجهه با هرگونه مشکل در فضای مجازی و یا نیاز به مشاوره، آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرسwww.Cyberpolice.ir ، لینک ثبت گزارش‌ها مردمی اعلام کنند . 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط