رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:10
تنظیم اندازه قلم

پ

1:10
کد خبر: 146904

کلاهبرداری با ترفند بازاریابی اینترنتی

کلاهبرداری

رئيس پليس فتا اصفهان از شناسایی و دستگیری فردی كه در يكی از شبكه اجتماعی تحت عنوان ویزیتور اقدام به كلاهبرداری از شهروندان کرده بود خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، سرهنگ مرتضوی رئیس پلیس فتا استان اصفهان با اعلام این خبر گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه فردی در یکی از شبکه‌های اجتماعی با معرفی خود به عنوان ویزیتور شرکت تجهیزات گرمایشی از او کلاهبرداری کرده است، بررسی موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: شاکی اظهار داشت در شبکه اجتماعی تلگرام با فردی آشنا شدم که خود را نماینده فروش محصولات یکی از کارخانجات تولید تجهیزات گرمایشی معرفی کرد، اینجانب به قصد خرید کالا با وی آشنا شدم و فریب صحبت‌های او را خورده و مبلغ 30 میلیون ریال به عنوان پیش پرداخت به حساب او واریز کردم که پس از واریز متوجه شدم اقدام وی کلاهبرداری بوده است.

سرهنگ مرتضوی افزود: با انجام تحقیقات تخصصی در فضای مجازی و اقدامات کارشناسی، متهم شناسایی و در یک عمیلات غافلگیرانه دستگیر شد.

وی خاطر نشان کرد: با اعتراف صریح متهم در این رابطه پرونده تکمیل و جهت انجام اقدامات قانونی به مراجع قضایی تحویل داده شد.

سرهنگ مرتضوی بیان داشت: شبکه‌های اجتماعی و فروشگاه‌های اینترنتی فاقد مجوز مکان امنی برای خریدهای اینترنتی نمی‌باشد چه بسا بسیاری از افراد سودجویی که قصد کلاهبرداری از کاربران را دارند در شبکه‌های اجتماعی فعالیت می‌کنند.

وی به شهروندان و کاربران اینترنتی توصیه کرد : تا زمانی که کالا یا خدماتی را دریافت نکرده و از اصالت آن اطمینان ندارند، وجهی بابت آن پرداخت نکنند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط